Tajemná místa světa, která všichni toužíme navštívit, ale bohužel se nám to nikdy nepodaří! Proč?

Znáte taková ta místa, která jsou opředena tajemstvím, jsou strašidelná, příliš nebezpečná nebo vyloženě zakázaná pro všechny nadšené turisty? Ta, která jsou tím pádem ještě více lákavá? My jsme vám sestavili seznam 10 z nich, kam se jen tak žádný smrtelník lačný po cestování nedostane.

Bohémský les

V podstatě místo pro pánský klub situovaný 120 kilometrů od severního San Francisca, kde se na pozemku 2 700 akrů schází bohatí lidé Ameriky. V polovině července zůstává klub uzavřen pro ty, kteří do spolku nepatří. Ale ti ostatní, jež se mohou pyšnit členstvím, tráví svůj čas právě v Bohémském lese. 2 500 nejbohatších lidí Ameriky včetně například Henryho Kissingera nebo Richarda Nixona jsou členy klubu. Mnoho lidí se snažilo toto místo vyfotit nebo nahrát, ale vždy byli chyceni. Alex Shoumatoff, redaktor Vanity Fair, byl v roce 2009 zatčen za shromažďování stop Bohémského lesa.

Oblast 51

Ve Spojených státech amerických můžete navštívit jakékoliv místo se vám zlíbí kromě jednoho – Oblast 51. Oblast 51 je místem ozbrojených leteckých sil v jižní Nevadě. Spousta lidí se snažila nashromáždit informace o tomto místě, někteří se domnívají, že jsou zde zbraně, jiní zase, že se jedná o místo na testování letadel. Ale jedné teorii věří většina populace, a sice, že americká vláda zde uchovává mimozemšťany v mrazáku. Ovšem skutečnost nikdo nezná.

Jeskyně Lascaux

Jeskyně v Lascaux je zhruba 15 000 – 17 000 let stará a fotografie kreseb se objevily ve 40. letech 20. století. Od té doby jeskyně fascinuje lidstvo a mnoho lidí ji již navštívilo. Teď se bohužel do jeskyně pustila plíseň a rozrostla se tak, že ji už nikdo nenavštíví.

Hrobka prvního čínského císaře Qin Shi Huanga

Hrobka prvního čínského císaře Qin Shi Huanga je umístěna hluboko pod povrchem v centrální Číně. Zde je společně s císařem pohřbeno asi 2000 hliněných vojáků čínské armády, která zemřela v roce 210 př.n.l. Obklopeni jsou sítí podzemních jeskyní, kde se uchovávají posmrtné předměty.

Špicberské globální úložiště semen

Toto místo se nachází na vzdáleném norském ostrově Špicberg a uchovává 930 0000 vzorků semen shromážděných ze 4 000 různých druhů. Nutno podotknout, že primární účel této stavby nebyl eliminovat genetické druhy některých plodin během jakékoliv přírodní či lidské katastrofy. Přesný účel znají pouze pracovníci tohoto podzemního trezoru, kteří jako jediní mají povolení ke vstupu. Špicberg je velice blízko severnímu pólu.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Trezor pro tajný recept na Coca-Colu

Trezor se 125 recepty na Coca-Colu je umístěn v Atlantě v Georgii. Tato „krabice“ je opředená tajemstvím, který by každý milovník Coly chtěl znát, bohužel zde ani kouzelné slůvko nepomáhá. Můžete se pouze dívat zvenku a tiše spekulovat.

Vatikánský tajný archiv

Ve Vatikánské tajném archivu je uloženo několik osobních dokumentů papežů z 18. století. Jedná se o soukromou knihovnu, která v roce 2012 oslavila 400leté výročí. Pouhých 100 kusů textu bylo zpřístupněno veřejnosti k nahlédnutí. Mezi nimi byl například dokument papeže Lva X. pro exkomunikaci Martina Luthera.

Kaple archy úmluvy

Archa úmluvy se nachází v malém kostele v etiopské městě Aksum. Pouze mniši mohou střežit kostel a nikdo jiný nesmí toto místo vidět nebo navštívit. Ovšem kostel je opředen mnoha otázkami.

Hadí ostrov

Illa da Queimada Grande, neboli hadí ostrov v Brazílii, je působištěm asi 4 000 různých druhů jedovatých hadů. Jeden had dokonce zabere prostor šesti čtverečních metrů. Jedná se o tak nebezpečné místo, že brazilská vláda zakázala jakýkoliv přístup na ostrov.

Základna Pine Gap

Jedná se o špičkové satelitní sledování systémové stanice v centrální Austrálii. Řídí ji Centrální zpravodajská agentura (CIA) společně s americkou a australskou vládou. Je centrem kritických zařízení pod sledováním Spojených států.

zdroj: banter.fun