10 tipů, jak si můžete ulehčit život. Od špatně odeslaného e-mailu, až k nejlevnějším letenkám

Občas asi každý z nás přemýšlí nad tím, kolik času stráví a kolik peněz utratí za věci, které by mohly být udělány mnohem jednodušeji a vyšly by levněji. Na základě Paretova principu jde pouze 20% peněz do 80% výsledku. Ovšem stále jsou mezi námi geniální mozky, které přicházejí s různými vychytávkami, které nám mohou usnadnit život a zároveň zvýší naši efektivitu a ušetří spoustu peněz.

My jsme pro vás nashromáždili 10 z nich, které si můžete osvojit během minuty.

Jak nezapomínat na pravidelné užívání léků?

Tento tip se týká hlavně lidí, kteří mají lékařský předpis a musejí pravidelně užívat léky. Pokud berete pilulky dvakrát denně, jednoduše můžete otočit lahvičku vzhůru nohama při každém použití. Například ráno může lahvička stát normálně spodem dolů a večer by měla být obrácená dnem nahoru. V případě, že užíváte léky na předpis třikrát denně, můžete přesouvat nádobu s léky z jedné strany na druhou. Například, když užíváte pilulku ráno, přesuňte lahev z levé strany do středu, při druhé pilulce umístěte nádobu ze středu na pravou stranu a tak stále dokola.

Jak se vyhnout odeslání e-mailu špatné osobě?

Většina lidí se ocitla v takové situaci alespoň jednou, což může být občas velmi trapné. Chcete-li tomu zabránit, nezapomeňte vybrat příjemce až poté, co napíšete zprávu.

Jak zjistit životnost baterie

Pokud máte doma v šuplíku několik starých baterií a netušíte, zdali jsou ještě funkční, můžete provést jednoduchý test. Nefunguje bohužel na všechny typy, pouze na baterie AA a AAA. Držte baterii 2,5-5 centimetrů nad stolem a upusťte ji. Pokud se odrazí a spadne, je mrtvá. Jestli se ale neodrazí a zůstane ležet, dá se ještě použít.

Jak se dívat bez brýlí, když máte špatný zrak

Pokud jste krátkozrací, zřejmě znáte to utrpení, když nikde nemůžete najít své brýle. Žádný strach, stačí pomocí svých prstů vytvořit malý otvor (nejlépe palcem a ukazováčkem) a dívat se skrz něj. Samozřejmě se jedná pouze o dočasné řešení, ale přinejmenším budete moci najít své brýle.

Jak se zbavit zápachu na rukou od cibule a česneku

Každý, kdo alespoň trochu vaří moc dobře zná zápach z cibule a česneku a jak se dobře drží na našich rukou. Je to velice nepříjemné, obzvláště když vás čeká nějaké důležité setkání. Máme pro vás ale jednoduchý tip. Stačí si pouze umýt ruce mýdlem a otřít je o nějaký nerezový prostor jako je lžíce nebo dřez například.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Jak zabránit pláči na veřejnosti

Pokud patříte mezi ty, kteří nemohou sledovat film, aniž by jim ukápla nějaká ta slza, ale přesto se stále snažíte neplakat na veřejnosti, máme pro vás užitečný tip. Stačí pouze stlačit jazyk na patro vašich úst. Možná budete překvapeni, ale opravdu to funguje.

Jak se správně omluvit

Ne každý se umí upřímně omluvit. Někdy dokonce taková nevhodná omluva může vést ke zhoršení konfliktu. Chcete-li znít upřímně, snažte se neomlouvat sami sebe a k tomu používat slůvko „ale“, protože vždy budete znít, že chcete přesměrovat vinu na druhou osobu.

Jak rychle vytočit 112 v krizové situaci

Možná si myslíte, že takovou radu nepotřebujete, ale nikdy nevíte, kdy se vám může hodit. Pokud vlastníte iPhone, můžete si nastavit funkci pro nouzovou situaci. Jediné, co budete muset udělat je rychlé stisknutí tlačítka „domov“ 5x za sebou.

Jak zrušit odeslání e-mail na službě Gmail

Velmi užitečné vědět, pokud jste již poslali e-mail nesprávné osobě nebo jste jej nestačili dokončit. Účty na službě Gmail vám umožní povolit v nastavení tlačítko Odvolat zpět. Maximální doba pro vrácení je 30 vteřin.

Jak zakoupit levné letenky

Pokud pravidelně sledujete rezervace letenek, moc dobře víte, že cena se často a rychle mění. Zkuste vymazat historii pokaždé, kdy zkontrolujete cenu letu. Ačkoli to letecké společnosti popírají, mnoho lidí si všimlo, že ceny jsou obvykle vyšší, když navštěvujete jejich webové stránky více než jednou.

zdroj: brightside.me

UložitUložit