10 triků, které pomohou ženám přežít léto ve zdraví a užít si ho naplno

Přesto, že se většina z nás nejvíce těší na léto, přežít jej ve zdraví a bez problémů může být někdy velice obtížné. Proto letos v létě chceme, abyste se cítily skvěle a užívaly si léta naplno. Těchto pár triků a rad vám snad letní sezónu trochu zjednoduší.

Dětský pudr jako deodorant

Dětský pudr je vyroben z čistého kukuřičného škrobu a má vynikající absorpční vlastnosti. Namísto deodorantu je v létě perfektní, pohltí zápach i vlhkost. Popřípadě můžete sáhnout i po zmíněném kukuřičném škrobu.

Gumičky na brýle proti klouzání

Pokud se potíte a vaše brýle vám neustále sklouzávají, jednoduchým řešením jsou malé bezbarvé gumičky, které umístíte na každou ručičku. Brýle vám pak budou držet na stejném místě.

Kokosový olej

Máte strach, že při koupání v bazénu se vaše vlasy vysuší od chlóru? Před vstupem do bazénu naneste na vlasy kokosový olej. Dodá hezký lesk a zabrání vzniku suchých a hrubých vlasů.

Tmavší odstín make-upu

Opálení během léta je nevyhnutelné, ovšem kupování neustále nového odstínu make-upu je otravné. Jednoduše do základního odstínu přidávejte trochu tekutého bronzu a dobře promíchejte, dokud nezískáte odstín, který odpovídá vaší pleti.

Ledové kostky kávy

Kdo z nás nemiluje ledovou kávu v horkých dnech? Kdyby to jen nevyžadovalo takové množství ledu. Zkuste nalít klasickou černou kávu do zásobníku na led, zmrazit ji a použít místo běžného ledu.

Udržujte si podpaží suché

Nadměrné pocení je běžné zejména v létě. Pokud nechcete mít viditelné skvrny od potu na vašem tričku, stačí si vložit do podpaží vložku. Ale ujistěte se, že jsou rukávy dostatečně dlouhé a materiál neprosvítá.

Uzavíratelné pouzdro

Chcete si ochránit mobilní telefon před pískem, špínou a vodou během oblíbeného opalování na pláži? Vložte ho do průhledného uzavíratelného sáčku. Stále jej budete moci používat a zároveň nebudete mít obavy z nehody.

Led z aloe vera

Někdy se může stát, že při opalování na slunci ztratíte pojem o čase. A jak uklidnit červenou a podrážděnou pokožku? Můžete na poškozené místo použít chladivý gel z aloe vera, ale ještě lépe uděláte, vytvoříte-li si z něj led. Postižené pokožce pak dodáte příjemnou úlevu.

Padající podprsenka

Za poslední roky se bezramínkové šaty, podprsenky a vršky plavek staly velice populárními. Ale co dělat, když podprsenka nechce držet nahoře a neustále klouže k pasu? Použít můžete speciální lepidlo, ale nejdříve se ujistěte, že nejste alergičtí.

Vlající sukně ve větru

Kolikrát jste si neoblékly sukni jen proto, že bylo příliš větrno? Vezmete-li si pár mincí a schováte je do spodního švu sukně a zajistíte nějakou módní stuhou, váš problém je vyřešen. Nyní se nebudete muset už nikdy cítit jako Marilyn Monroe.

zdroj: brightside.me