5 logických hádanek, které dokáže vyřešit jen zlomek populace

Říká se, že všichni géniové jsou trochu šílení. Chcete-li vyřešit otázky obsažené v tomto článku, budete muset přemýšlet trochu jinak a snažit se nebrat hádanky příliš vážně!

Na konci článku je bonusovou hádanka, která nemá jasnou odpověď. Řešení závisí pouze na vaší představivosti. Dejte nám pak vědět na FB do komentářů, jaká je podle Vás správná odpověď.

5.

V psychiatrické léčebně je vedoucí lékař a několik pacientů. Po aplikaci nového léku začnou všichni pacienti náhle pociťovat podivné vedlejší účinky, které se projevují tím, že každý pacient jednou denně někoho kousne. Naštěstí tento nežádoucí účinek trvá jen jeden týden. Jakmile jsou po týdnu vedlejší účinky pryč,  každý pacient má dva kousance. Doktor je kousnutý 100x.

Kolik pacientů je v nemocnici?

4.

Pacient v psychiatrické léčebně je patologický lhář. Není nebezpečný, ale každý den si vymýšlí novou práci a snaží se přesvědčit okolí, že je profesionál. Aby dokázal, že mluví pravdu, doktor mu dává úkoly spojené s danou profesí, a pokud je schopen uspokojivě odpovědět, znamená to, že říká pravdu a může se vrátit domů. Pacient však vždy jmenuje špatné úlohy a v testu selže.

Jednou ráno říká: “Jsem kovář, jsem si naprosto jistý!”

Lékař mu dal 5 různých řetězů, každý má 3 články, poté ho požádal, aby vytvořil řetěz jeden. Mohl vždy oddělit a spojit pouze 3 články. Lékař byl opravdu překvapen, když pacient úkol vyřešil a druhý den ho propuštěn.

Jak se kovářovi podařilo dokončit úkol?

3.

V jedné malé vesnici byl starý hodinář. Všichni si mysleli, že je šílený. Byl  to poustevník a byl obklopen hodinami. Jednoho dne vytvořill nejúžasnější hodiny na světě. Všichni bohatí lidé chtěli  tyto hodiny získat a nabízeli obrovské množství peněz, ale starý muž odmítl všechny nabídky. Jednoho dne řekl: “Pokud jeden z vás vyřeší mou hádanku, tak mu hodiny dám.” Před jeho obchodem se tak utvořila velká fronta. Hodinář vzal 9 kapesních hodin a řekl: “Tyto hodinky by měly být  seřazeny v 10ti možných pozicích,  každé hodiny mohou být maximálně ve 3 pozicích.

Dokážete vyřešit hádanku?

2.

V supermarketu došlo k několika krádežím. Celkem to byly 3 případy: v lednu, dubnu a červnu. Bezpečnostní kamera zaznamenala tyto záběry:

Pracovníci ochranky záběry důkladně přezkoumali a všimli si jednoho detailu, díky kterému bylo vše náhle jasné.

Čeho si všimli?

1. Bonus
V hlavní budově psychiatrické léčebny malíř maloval stěny. Barva nebyla toxická, a tak pacienti mohli klidně sledovat malíře při práci. Když malíř maloval jednu ze stěn, přišel k němu pacient a optal se ho na otázku na následujícím obrázku.

Co pacient odpověděl?

Tip: Pokuste se tuto hádku vyřešit s humorem.

Odpovědi

5.

V nemocnici bylo 20 pacientů.

Řešení: Pokud označíme počet pacientů jako X, celkový počet kousnutí za týden je 7X, počet kousnutí u pacientů je 2X. Počet lékařských kousnutí se tak rovná 7X – 2X, což se rovná 100 kvůli rovnici:

7X – 2X = 100

X = 20

4.

Kovář oddělil 3 články jednoho řetězu a připojil 4 články pomocí těchto 3 vazeb

3.

Je možné umístit 9 hodin v 10 pozicích (maximálně  3 hodiny v jedné pozici) tímto způsobem:

2.

Byla to těhotná žena. Ochranka si všimla, že žena v lednu vypadala asi v šestém měsíci těhotenství. V červnu vypadala však stále stejně.

1. Bonus

Myslíme si, že odpověď pacienta byla taková:

Souhlasíte se všemi odpověďmi? Nebo jste vyřešili hádanku jinak? S názory se s námi podělte v komentářích pod článkem! 🙂

Zdroj: brighside.me