Proč šťastné páry přestanou mít sex? Stres, únava a mnoho dalšího

Čím je vztah delší, je v něm méně sexu. To není nic nového – přemýšleli jste někdy o tom, proč se to stane?

Když se pár poprvé setká a zamiluje se, nemůže se dostat od sebe a užívá si směšného množství sexu, které se pak změní na pravidelné množství sexu a poté do minimálního množství v průběhu času. Zde máte důvody proč.

Proč šťastné páry přestanou mít sex?

I dokonalé páry mohou mít minimum sexu či o něj úplně přijít.

Helen Fisherová, biologická antropoložka, řekla Men’s Health: “Tato raná fáze intenzivní, romantické lásky pohání dopaminový systém, který zase zvyšuje testosteron a silné libido. Postupem času se oddanost stává silnější a silnější a to nutně nemusí vyvolat pohlavní styk.”

Susan Whitbourneová, profesorka psychologie na univerzitě v Massachusetts, dodala: “Možná je to žádoucí. Kdybychom strávili všechny naše dny v náručí lásky, nikdy bychom ničeho nedosáhli.”

Takže, tady je 5 největších důvodů, proč páry přestanou mít sex.

Stres

Jedná se pravděpodobně o jednu z největších výmluv a zda je stres spojen s prací nebo rodinou skutečně si vybírá daň na našem sexuálním životě.

Sexuální terapeutka Isadora Almanová řekla pro Men’s Health: “Sex může být spousta práce. Žena může cítit, že si musí oholit nohy, někdy může potřebovat delší dobu k orgasmu – existuje spousta věcí a někdy výsledek prostě nestojí za to. Někdy si myslí: ‘Můj vibrátor mě může dostat mnohem rychleji’ a on si zase někdy myslí ‘Můžu sedět a sledovat porno a cítit se stejně spokojen.’”

Partneři z minulosti

Výzkum zjistil, že čím více sexuálních partnerů má člověk před svatbou, tím nižší je kvalita sexu, komunikace a stabilita vztahů během manželství.

Zjevně je to proto, že čím více románů jste měli, tím je snazší, abyste nechali někoho, u koho nejsou tak důležitě orientované dovednosti dále vyvíjeny.

Mnoho partnerů se může také ovlivnit “srovnávacím efektem”.

Brian Willoughby, docent univerzity Brigham Young, řekl pro Men’s Health: “Je snadné porovnat ve Vaší mysli všechny předchozí zkušenosti, které jste měli.” Dodal, že “pocit ztráty” pak může mít vliv na sexuální spokojenost s dlouhodobým partnerem.

Srovnání

Když přijde na váš sexuální život, není dobré porovnávat ten váš s ostatními. Jak často máte sex a co máte rádi je osobní záležitost. Pokud vy a váš partner jste šťastní a sex si spolu užívate, pak je to vše, na čem doopravdy záleží.

Žádné libido

Každý pár zažije suché období a někdy to může být rozdíl mezi tím, jak často se chce partner milovat.

V roce 2015 bylo 128 ženatých mužů a žen rozděleno do dvou skupin. Jedna ze skupin měla za úkol zdvojnásobit svou sexuální aktivitu. Zajímavé je, že se jednalo o úkol, který vedl k poklesu jejich štěstí.

Další studie zjistila, že čím více se pár líbá a mazlí, tím snadněji překoná neshody a boje.

Bylo zjištěno, že osobní kontakt pomáhá páru, aby se cítil více propojen – což může zvýšit vaše libido.

Děti

Není žádným tajemstvím, že děti dokáží narušit váš sexuální život.

Je zajímavé, že dotyk od malých dětí, kteří hledají pozornost, uvolňuje oxytocin. Zatímco to pomáhá propojit rodiče s dětmi potlačuje to dopamin a libido – špatné zprávy pro váš pohlavní styk.

Zdroj: nypost.com