Kosmetické produkty, které dermatologové nedoporučují používat

Naučili jsme se důvěřovat kosmetickým výrobkům, které nesou razítko “schválené dermatology”. Je pravda, že doporučení těchto lékařských specialistů mají svou specifickou a profesionální hodnotu. Lékaři jsou také lidmi, kteří se musí starat o svou pokožku. Zajímali jste se někdy o to, co používají  a co je pro ně tabu?
Sestavili jsme si proto pro vás seznam kosmetických výrobků, které dermatologové nikdy nepoužívají a nikdy neodporučují svým pacientům. Překvapivě zjišťujeme, že výrobky z tohoto seznamu se zdají být docela neškodné a mnozí je pravděpodobně mají v kabelce nebo na v koupelně.

Krém na ruce a tělové mléko

Dermatologové obvykle používají na ruce krémy, které jsou těžší a obsahují vyšší viskozitu než tělové mléka. Krémy pronikají do pokožky a poskytují bariéru, která zabraňuje ztrátě vlhkosti kůže, zatímco tělové mléka ne. Tělové mléko má obvykle vyšší obsah vody a je vhodný pro pokožku, která není příliš suchá, nebo když je lepší mít na kůži lepkavý a mastný pocit.

Opalovací olej

Opalovací oleje  také  nejsou doporučováný dermatology. Mají nízkou ochranu proti ultrafialovým paprskům a také ucpávají póry, což zhoršuje stav kůže.

Uhelná pleťová maska

Tento oblíbený produkt má spoustu oponentů mezi dermatology. Odborníci tvrdí, že tento typy masky jsou nejenom bolestivý, ale také poškozuje strukturu pokožky. Přísady této masky jsou velmi agresivní, odstraňují kožní buňky, jemné chloupky a olej z pokožky.

Hydrokortisonový krém

Tento krém je silný steroidní přípravek. Má se používat, když má člověk závažné kožní onemocnění. Nicméně, někteří lidé dávají přednost použití  hydrocorisonu na akné bez lékařského předpisu, což je nevhodné, protože může způsobit vyrážky, ztenčení kůže, dermatitidu a steroidní akné po delším užívání.

Opalovací krém ve spreji

Odborníci se shodují, že opalovací krém je praktický a snadno použitelný. Přesto však pro své osobní užití upřednostňují klasické opalovací krémy. Hlavní problém spočívá v tom, že sprej nelze aplikovat v tlusté vrstvě. Navíc pokud aplikujete ochranu proti slunci sprejem, tak přípravek  částečně ztrácí aktivní složky ještě před dosažením pokožky. Dermatologové se také domnívají, že přípravky na ochranu proti slunečnímu záření, které obsahují oxid zinečnatý, jsou k pokožce jemnější a účinnější. Tyto výrobky odrážejí ultrafialové paprsky a neabsorbují je

Kokosový olej

Kokosový olej je velmi oblíbený, rozhodně to ale není to nejlepší volba pro péči o obličej. Kokosový olej činí pokožku mastnou, ucpává póry a v důsledku toho vede ke vzniku akné a pigmentace.

zdroj: brightside.me