Chcete začít navštěvovat posilovnu, ale nevíte, jak to tam chodí? Co v posilovně rozhodně nedělat

Každý prostor má svá pravidla, stejně tak tomu je i v posilovně. Každý kdo někdy posilovnu navštívil, si určitě všiml lidí, co vůbec neměli tušení, jak se v posilovně správně chovat. A proto jsme si pro vás připravili 8 pravidel, které byste měli dodržovat, abyste se vy i ostatní návštěvníci cítili komfortně.

Nenechávejte za sebou nic zpoceného

Pocení k fyzické aktivitě samozřejmě patří, ručník je však důležitou součástí správné etikety v posilovně, stejně jako utírání potu ze zařízení po použití. Nezapomeňte, že většina strojů je pokrytá kůží, váš pot nezmizí, pokud ho neotřete.

Při nepoužívání stroje ho uvolněte

Jsou lidé, co na strojích posílají smsky, kontrolují e-maily, pořizují selfie nebo dokonce spí, zatímco ostatní návštěvnící čekají na to, aby mohli daný stroj opravdu použít. Pokud jste v posilovně, jste tam kvůli cvičení. Nezapomínejte na to.

Hlasité hovory a hudba

Jedni z nejotravnějších lidí navštěvujících posilovny, jsou ti, co dlouze a hlasitě běhěm cvičení telefonují. Dávejte si také pozor na hlasitou hudbu ve sluchátkách, pro ostatní lidi je to velmi otravné.

Stroje jsou pro všechny

Nepoužívejte dlouhé hodiny jeden stroj, pokud zjistíte, že na něj čekají i další lidé.

Nenechávejte po sobě neuklizené činky

Vždy ukliďte činky tam, kam patří. Pokud je necháte na podlaze, může o ně někdo zakopnout a zranit se.

Nevyvíjete na ostatní návštěvníky nátlak

Používání stroje po dobu 60 minut může někomu připadat nespravedlivé, ale nadruhou stranu stát se zkříženýma rukama před osobou, která cvičí a dávat jí přitom najevo, aby už laskavě skončila, také rozhodně není správné.

Nechoďte pozdě

Na lekci nechoďte pozdě! Nezáleží na tom, jestli je to skupinová lekce nebo osobní trénink. Pro instruktora a ostatní členy lekce je to velmi nepříjemné. Pokud jdete pozdě, alespoň se ujistěte, že jste lekci přerušili co nejméně.

Šatna není vaší soukromou koupelnou

Vždy se najde člověk, který se předvádí kolem místnosti nahý a ostatní se díky němu cítí nepříjemně. Existují i lidé, kteří se ve sprše celé hodiny holí, poté je po nich vše znečištěné pěnou a vlasy.

Ikdyž vám nahota nevadí, nezapomeňte, že existují lidí, kteří se v přítomnosti nahých lidí cítí nepohodlně. Mějte na paměti, že šatna není vaše osobní koupelna a ujistěte se, že po sobě vše pečlivě uklidíte.

zdroj: brightside.me