Na této dovolené popustíte uzdu strachu a adrenalinu. Navštivte těchto 9 míst na světě a otestujte svou statečnost

Od dovolené většinou každý z nás očekává odpočinek, klid, pohodu a chytání bronzu u moře, ovšem někteří dokážou pojmout termín dovolená naprosto jinak. Zajímavá místa, adrenalin, překročení vlastních hranic a strach je pro ně to pravé, co hledají za hranicemi naší malé republiky. Bohužel ale ne všichni mají čas a peníze pro výlety na dosud nepoznaná místa. S námi budete mít alespoň na chvíli pocit, že jste se ocitli na jiném místě, kde se budete cítit jako hlavní aktér hororového příběhu.

Kaple z kostí – Portugalsko

Kaple je nejslavnějším místem ve městě Évora v Portugalsku a jak už název napovídá, své označení dostala na základě zdobených zdí lidskými kostmi a lebkami. Můžete si prohlédnout na následujícím obrázku.

Byla postavena v 16. století františkánským mnichem, který chtěl svým bratrům sdělit, že život je velice krátký pomocí dekorací z kostí. Při vstupu do kaple můžete také vidět nápis “Nós ossos que aqui estamos pelos vossos esperamos”, což lze přeložit jako “My kosti, které zde jsme, čekáme na ty tvoje”.

Les Hoia – Transylvánie

Transylvánský les hrůzy se vyskytuje v rodné zemi Drákuly a je znám hlavně díky řadě příběhů souvisejících s paranormálními jevy. Podle staré legendy je les pojmenován po pastýři, jenž se svými ovcemi vstoupil jednoho dne do lesa a zmizel beze stopy i s nimi. Nikde žádný náznak útoku.

Spousta badatelů potvrdila, že v lese cítili strach, paniku a slyšeli různé hlasy, a to vše z nevysvětlitelných důvodů. Někteří byli dokonce přesvědčeni, že viděli UFO nebo potkali duchy. Je těžké tomu všemu věřit i přesto, že existují fotografie zachycující tyto události. Ovšem existuje lepší místo, kde by se měly dít takové věci, než je Transylvánie?

Hora křížů – Litva

Hora křížů je svaté místo ve státě Litva a jedná se o horu s vysokým počtem křížů, jejichž přesné číslo není známo. Lze vycházet pouze z propočtů v devadesátých letech, kdy se jich zde mělo vyskytovat kolem 50 000. Nejedná se o hřbitov a přesto se jich objevuje víc a víc, protože lidé věří, že položí-li na toto svaté místo kříž, budou mít štěstí. Bohužel není žádná zmínka o čase, kdy začala hora s kříži vznikat, ani informace o tom, z jakého důvodu byla vytvořena.

El Caminito del Rey – Španělsko

Malá královská stezka, ve španělštině El Caminito del Rey, je betonová konstrukce s kovovými lištami ve skále. Najít ji můžete mezi vodopády Chorro a Gaitanejo v Malaze. Nejenže pohled na ni nevzbuzuje příliš důvěry, ale také je umístěna dost vysoko. Dlouhá je 2,9 km a široká 0,90 m. Postavena byla v roce 1905 jako pomocná cesta pro dělníky stavící přehradu. Přívlastek královská ji byla dána po Alfonsovi XIII., králi Španělska, jenž se po ní procházel při slavnostním otevření přehrady.

Zavěšené rakve ve skále – Filipíny

Sagada na Filipínách byla velice populární mezi turisty hlavně z důvodu toho, že kdysi byla součástí oceánu. Nyní je možné vidět také spoustu jeskyň, do kterých se sjíždí mnoho cizinců. Navíc jeskyně jsou obklopeny skalami a na jedné z nich dokonce můžete spatřit visící rakve, což ovšem není zase až tak krásný pohled.

Rakve jsou vyřezány z pevného dřeva a pohřbívání v zavěšených rakvích je velmi stará tradice. Po uložení mrtvého do rakve, byla zavěšena na vysoké místo na skále nebo v jeskyni, zhruba kolem 115 m, a tvořily jakýsi žebřík. Bylo tomu tak z toho důvodu, že podle legendy, hory byly žebříkem mezi nebem a Zemí.

Běh býků – Španělsko

Nejpopulárnější tradice encierro, neboli běh býků, se odehrává v Pamploně během festivalu San Fermín. Účastníci se snaží uniknout volnému býkovi po explozi prskavek, které celý závod odstartují. Zúčastnit se může naprosto každý, pokud se cítí na cestu dlouhou 1 km. Nikde nejsou psané žádné podmínky o tom, že musíte absolvovat celou cestu. Budete-li se cítit ohroženi, vždy se můžete schovat na nejbližší bezpečné místo.

Kapucínské katakomby – Sicílie

V Palermu se nacházejí kapucínské katakomby, které chovají kolem 8 000 pohřbených. Jedná se o místo, které je jednou z nejznámějších výstav mumií.

Vznikly na konci 16. století, když se počet členů kláštera kapucínů začal zvyšovat a potřebovali tak rozlehlejší pohřební místo. V 18. a 19. století se pak toto místo stalo luxusním pohřebním sídlem pro duchovenstvo a buržoazii. Oficiálně byly uzavřeny v roce 1882 a od té doby zde nebyl nikdo pochován.

Vrak lodi World Discoverer – Šalamounovy ostrovy

Toto místo je nezmapované území, kam se žádná loď nedostane z důvodu velikého výskytu korálových útesů pod vodou. V roce 2000 se libanonská výletní loď  World Discoverer zasekla blízko Šalamounových ostrovů v Tichém oceánu. Nikdo nebyl zraněn, ale neexistoval a stále neexistuje způsob, jak zachránit loď samotnou. Zůstává tedy sídlem pro ryby a další mořské tvory.

Hřbitov aut – Belgie

Hřbitov aut možná vypadá jako ukázka nového zombie hororu, ale jedná se o reálné místo v Belgii. Podle městské legendy, po druhé světové válce, vojáci odešli a zanechali svá auta v lese. O mnoho let později, postupem času, se příroda postarala o své a les začal pohlcovat všechna auta.

BONUS: Ruka z pouště – Chile

Mano del Desierto, aneb Ruka z pouště, je obrovská jedenáctimetrová socha v chilské poušti Atacama. Je častým námětem pro různé hudební, reklamní nebo malířské výtvory. Dokonce samotná vláda posílá dělníky, aby se starali o její čistotu.  Byla navržena chilským sochařem Mariem Irarrázabalem jako výraz lidské nespravedlnosti, samoty a utrpení. Její velikost tak vyjadřuje míru zranitelnosti a bezmoci. Odhalena byla 28.3.1992.

zdroj: brightside.me