Jste cestovatelé tělem i duší, ale vaše finanční prostředky vám neumožňují vycestovat do cizích zemí? Zde můžete najít seznam 9 míst, které vám tuto možnost nabízí

Rádi byste cestovali, ale vaše finanční možnosti jsou trochu omezené? Dali jsme pro vás dohromady seznam několika míst, která vám nabídnou jak fascinující podívanou na architekturu, kulturu a nabídnou i noční život, tak vám zároveň nezruinují vaši peněženku. Tady jsou.

Bangkok, Thajsko

Thajsko je jedno z nejlepší míst, které můžete navštívit, a nejeden člověk sní o tom, že se na toto místo podívá alespoň jednou za život. Thajsko by mělo být na každém seznamu věcí, které chcete v životě udělat. Může se jednat o nejdražší výlet, který kdy absolvujete, nebo se pro vás Thajsko může stát velice dobře cenově dostupným. Za noc můžete utratit i pouhých 450 korun českých.

Kréta, Řecko

Pokud chcete cestovat na základě vašich finančních možností, které jsou trochu omezené, určitě byste měli navštívit Krétu. Je levnější než Santorini, plná nádherné architektury a v nabídce jsou i tyrkysové vody Středozemního moře. Zároveň šetří vaši peněženku. Řecko se stále zmítá v hospodářské krizi, a proto jsou ceny velice nízké napříč celým národem. Zároveň je Kréta velice vhodným místem pro dovolenou, pokud jste ještě nikdy nepobývali na žádném ostrově.

Lisabon, Portugalsko

Ceny v Lisabonu jsou téměř stejné jako v Madridu, ale faktem je, že se jedná o pobřežní město. Na Lisabon je krásný pohled, historické budovy hází všemi barvami a práce s nimi je obdivuhodná. Je až kouzelné, jak se člověk může lehce ztratit ve velkolepé architektuře ulic Lisabonu.

Marrákeš, Maroko

Maroko je nejlevnější zemí Afriky. Ceny za jídlo jsou velice rozumné a za večeři pro dva lidi můžete utratit v přepočtu pouhých 55 korun. Marrákeš se řadí mezi vegetariánská města, což ho tvoří velice cenově dostupným, rozmanitým a může nabídnout mnoho pokrmů založených na rostlinné stravě.

Manuel Antonio, Kostarika

Kostarika má v nabídce spoustu věcí, které odpovídají omezenému rozpočtu klasického cestovatele. Je to místo, kde najdete množství rozmanitých tvorů i rostlin a je cenově velice dobře dostupná. Chcete-li vyrazit na Manuel Antonio mimo sezónu, letenka vás může stát v přepočtu jen něco málo kolem 6 500 korun. Manuel se nachází na tichomořské straně Kostariky a vypadá jako park s nejlepším výhledem. Je domovem malpy kapucínské, opic, lenochodů a leguánů. Když navštívíte karibskou stranu v Puerto Limonu a chcete zůstat přes noc, cena vás vyjde na pouhých 400 korun v přepočtu.

Varna, Bulharsko

Lidé velice rádi navštěvují evropská místa, která nejsou úplně typická pro dovolenou. Takovým místem je i Varna v Bulharsku. Ceny jsou velmi rozumné a jedná se o ideální místo, chcete-li získat zkušenost s pobytem na pláži. Varna je jedno z nejrozsáhlejších měst v Černém moři. V celé Evropě se jedná o nejlevnější a cenově nejdostupnější místo, které by měl člověk alespoň jednou za život navštívit.

Madrid, Španělsko

Madrid je první volba turistů podle seznamu dostupných míst. Stejně jako Indie se i Madrid skládá z celé řady uměleckých děl, kultury a neuvěřitelného nočního vyžití. Jedna sklenka vína vás vyjde v přepočtu na 44 korun českých a co víc, můžete si koupit celou láhev za 88 korun. Vychutnat si můžete pobyt v La Latina Plaza a jídlo je zde tak levné, že tři lidé se nají za pouhých 200 korun. Takže pamatujte, že Madrid se nachází v západní Evropě a je velice dobře cenově dostupný.

Bogota, Kolumbie

Ač se to možná nezdá, Kolumbie patří mezi nejlepší a nejbezpečnější místa. Půjdete-li si vyměnit peníze na kolumbijské pesos, za jednu českou korunu dostanete 130 kolumbijských pesos. Toto místo byste měli navštívit hlavně v říjnu mimo sezónu, kdy chytnete ty nejlevnější letové sazby.

Angkor Wat, Kambodža

Nejdražší věc na Angkor Wat je letenka, ale jídlo je velmi levné. Pro dvě osoby na celý den zaplatíte za potraviny 550 korun v přepočtu. Pronajmout si zde můžete jízdní kolo nebo taxi, abyste si mohli objet vše, co chce vidět. Zjistíte tak, že za pouhých 25 korun českých si můžete pronajmout taxi i na delší vzdálenosti.

zdroj: banter.fun