9 plus 1 zajímavostí ze světa lidí a zvířat

Náš mozek začíná pracovat ještě před narozením a jeho vývoj se nezastaví, až do naší smrti. Abychom zachovali normální a zdravou funkci mozku, je třeba naši šedou hmotu neustále doplňovat novými informacemi. Proto jsme se rozhodli s vámi sdílet několik skutečností, které zřejmě nikdo z nás nevěděl.

Výsledky výzkumu 100 lidí při hře “kámen, nůžky, papír”

Ultrafialové světlo používané pro zjištění jizev na oku

Pokud se na oku objeví škrábanec, lékaři potřebují zjistit, kde jej najít. V takovém případě se přidává kapka UV barvy do očí a pomocí UV záření se zranění dohledá. Na obrázku můžete vidět malou jizvu v blízkosti spodní části zorničky.

Zuby hlemýžďů představují jeden z nejsilnějších materiálů na světě. Dokážou dokonce žvýkat kameny

Žvýkačka s příchutí brokolice

Vedení společnosti McDonald’s chtělo začít prodávat žvýkačky s příchutí brokolice. Úmysl byl přilákat děti ke zdravému jídlu, ale myšlenka selhala.

Belgická hranice procházející barem

V Baarle-Hertogu prochází hranice mezi Belgií a Nizozemskem. Ve stejnou chvíli tedy můžete stát jednou nohou v Belgii a druhou nohou v Nizozemsku. Dokonce některé domy jsou rozděleny na polovinu a zákony jsou tak na obou stranách odlišné. Zajímavostí je, že když holandská vláda žádá uzavření barů v určitou hodinu, hosté se pouze přesunou do druhé části baru, která patří Belgii.

Celý model srdce modré velryby ve srovnání s člověkem

Jeskyně, v které se nachází úplně nový svět

Největší jeskyně světa umístěná ve Vietnamu v sobě schovává svůj vlastní svět. Najdete v ní řeku, džungli i vlastní ovzduší. Vešel by se do ní celý blok z New Yorku.

Nejlepší atlet na světě žije mezi námi

Michael Phelps získal 13 olympijských zlatých medailí, což je absolutní rekord. Jedinou osobou, která dosáhla stejných výsledků, byl Leonidas z Rodosu, jenž žil v roce 152 př. n. l.

Kromě toho, že hroší pot je červený, je to také skvělý opalovací krém a antibiotikum

Pravý důvod, proč plameňáci stojí na jedné noze

Kostra plameňáků je formována tak, že k stání na jedné noze nemusí zapojovat svaly. Jejich noha je pevná a tělo vyváženo gravitací, takže se vlastně neunaví. Ale stále spí vleže, jak můžete vidět na obrázku.

zdroj: brightside.me

UložitUložit