Aktivní uhlí neřeší jenom průjem. Léčí celou řadu dalších problémů

Takzvané aktivní uhlí je první pomoc ve chvíli, kdy nás trápí průjem. Nutno ale dodat, že ten není jediným zdravotním problémem, který dokáže tento černý prášek léčit.

Pomáhá při nadýmání

Pokud trpíte nadýmáním, bez ohledu na to, zda se objevuje po jídle nebo nikoliv, rozhodně se vám bude hodit právě aktivní uhlí. Stačí ho jíst pravidelně, jako při průjmu a uvidíte, že se vaše střevní plyny normalizují. Ubudou trapné situace i bolesti.

Sníží cholesterol

Dalším kladem, který má aktivní uhlí je to, že dokáže celkem aktivně a celkem výrazně snižovat cholesterol. I v tom je jeho velké plus. Při jeho užívání skutečně může dojít k tomu, že ten špatný LDL cholesterol klesne, a to i o desítky procent.

Prospěje ledvinám

Není to jenom trávicí systém, kde aktivní uhlí pomáhá. Je to očividně i ten vylučovací. Zde pomůže aktivní uhlí k tomu, že bude činnost ledvin normalizována a tak dojde k běžnému a bez problému vylučování moči, ale i celkovému čištění těla.

Pomůže při otravě jídel

Sníst špatné jídlo není nic výjimečného. Může být zkažené, může být špatně tepelně upravené, nebo v něm jsou nežádoucí látky i bakterie. Tady může jako první pomoc přijít vhod právě aktivní uhlí. Při menších nevolnostech stačí to, při větších je třeba navštívit lékaře.

Zlepší vzhled kůže

I když se to nezdá, dokáže prospívat také kráse. Konkrétně potom kráse vaší kůže. Stačí přitom jediné. Rozdrtit uhlí, smíchat ho s trochou vody a potom ho nanášet na vaši pleť tam, kde jí chcete prospět a zpomalit projevy stárnutí.

Prospěje vlasům

Nejenom dokonalá kůže, ale i dokonalé vlasy vám může přinést právě aktivní uhlí. Jak na to? Stačí ho přidávat do šamponů a tak omezíte mastnotu vlasů i pokožky, která se negativně podepisuje na její kráse i tvorbě lupů.

Obrázky: pixabay