Alobal nemusíte používat jen v kuchyni. Využijte jeho vlastnosti na zahradě, při žehlení i k úklidu

Hliníková folie neboli alobal. Známý a populární pomocník hlavně v kuchyni. Snadno do něho zabalíme jídlo, které tak udržíme čerstvé, ale i teplé. Jsou však i jiné možnosti, jak se dá tento materiál využít. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Plašení ptáků

Máte zahradu a nechcete přijít o úrodu kvůli špačkům? Pověste na stromy několik desítek centimetrů dlouhé pruhy alobalu. Tím nezvané hosty vyplašíte, jelikož se budou bát zvuku, ale i odrazu samotného světla.

Žehlení

Urychlete a zefektivněte tuto neoblíbenou činnost. Pod potah žehlicího prkna dejte alobal. Teplo z žehličky se bude odrážet a vy budete žehlit oboustranně. Zkrátíte si čas a snížíte námahu.

Praní

Vhoďte malou kuličku alobalu k prádlu do bubnu pračky. Vyzrajete na problémovou statickou elektřinu, která může na prádle při praní vznikat a způsobovat přitahování nečistot.

Ostření nůžek

Jak je snadno a rychle nabrousit? Vezměte kousek alobalu a začněte ho stříhat. Nůžky se tím netupí, ale naopak je nabrousíte. Ušetříte tak minimálně stovky korun za profesionální broušení.

Stěhování

Jak posunout skříň bez toho, abyste shrnuli koberec? Stačí pod každou nohu umístit na několikrát složený alobal. Rázem se skříň po koberci krásně poveze. A to bez ohledu na to, jak je těžká.

Signál Wi-Fi

Není tam, kde potřebujete? Vytvořte si z kartonu, který obmotáte alobalem šikovnou clonu. Ta bude bezdrátové vlny odrážet tím správným směrem. Signál bude silnější a kvalitnější.

Uchování potravin

Nemáme na mysli balení do alobalu, ale balení do sáčku. Jak ho potom hermeticky uzavřít? Přehněte jeho konec, přiložte z obou stran alobal a pomocí žehličky sáček zatavíte.

Vykrajovátka na cukroví

Vánoce se blíží. Pokud chcete letos péct opravdu velmi originální tvary, můžete si jednotlivá vykrajovátka vyrobit právě z několika vrstev alobalu. A jaké to budou? Roli hraje jenom vaše fantazie.