Aloe vera je unikátní rostlina. Kromě léčivých účinků, tak i kvůli nenáročnému pěstování

Vy doma ještě nemáte rostlinu jménem aloe vera? Potom je třeba tento nedostatek co nejdříve napravit. Jde o skutečný unikát v celé řadě oblastí. Společně se podíváme na souhrn toho, co byste o aloe měli vědět. A proč si rostlinu pořídit.

Unikátní pomocník pro naše zdraví

Aloe vera je unikátním pomocníkem pro naše zdraví. Patří do segmentu přírodní, nebo též alternativní medicíny. Má celou řadu využití, kdy se mezi nejznámější řadí třeba to, že pomáhá při detoxikaci, poškození kůži,  má výjimečné regenerační vlastnosti a také umí zpomalovat stárnutí. Stejně tak dokáže ovlivňovat trávení a mít mírné projímavé účinky. Toto je však pouze zlomek výhod, které má.

Pěstování je jednoduché

Pěstovat aloe vera můžeme ze dvou důvodů, které se navzájem prolínají. Díky květům je to proto, že je rostlina dekoračním prvkem. Díky prospěšným vlastnostem je to proto, že pomáhá našemu zdraví. Když se blíže podíváme na to, jak pěstovat aloe, tak u rostliny neplatí žádná specifika. Stačí naprosto běžná péče. Když je pravidelná, musí to skončit úspěchem.

Základem je kvalitní půda, místo s dostatkem světla a pravidelné zalévání. Dále stačí ochrana před škůdci, nějaké to hnojivo a je  zaručeno, že se aloe bude dařit. Navíc rozmnožení rostliny není nic složitého. Stačí jenom kousek odříznout, potom dát do vody zakořenit a potom už klasicky zasadit.

Použití je snadné

Unikátní je na aloe také to, jak snadno se používá. Vždy stačí kousek odříznout a potom máte několik možností, jak na to. Při malých poškozeních kůže je možné hned přiložit na kůži. Dále je možné z aloe vymačkat šťávu, kterou lze namazat na postižená místa. Dužinu však lze také rozmixovat a dále smíchat s dalšími ingrediencemi, třeba při přípravě domácích pleťových masek, nebo domácích krémů. I toto je možné a běžné.

Obrázky: Pixabay