Ani mýdlo, ani olej. Prsten lze sundat pomocí obyčejné tkaničky

Situace, která se může stát každému. Jednoho dne vám natečou prsty a vy nemůžete sundat prstýnek. Buď počkáte, nebo zkoušíte různé triky a postupy. Ty jsou často nezbytné, jelikož když prsty otečou opravdu hodně, tak vás přítomnost prstenu bolí.

Když osvědčené metody nefungují

Každý z nás jistě slyšel o různých osvědčených metodách. Ty jsou spojeny třeba s použitím oleje, nebo mýdla. Prst se namaže a tím dojde k tomu, že se výrazně sníží tření a následně bude možné daný prsten velmi jednoduše stáhnout dolů. Co ale, když ani tato metoda nezabírá?

Štípačky nechte ve skříni

Mnoho lidí již začne navrhovat metody, které jsou založeny na použití kleští. Tedy na tom, že bude nutné prsten přeštípnout. To mohou udělat třeba lékaři, nebo hasiči. V tu chvíli ale přicházíte o prsten, a to pochopitelně nechcete. Jak se vyhnout i tomuto postupu. Zkuste netradiční, ale funkční metodu.

Pomůže kousek tkaničky

Co budete potřebovat? Možná to zná neověřitelně, ale je to kousek tkaničky. Třeba z vašich bot. Budete potřebovat pár desítek centimetrů. Nic více už nebude třeba. Pokud si při vyslovení této rady ťukáte na čelo, tak vás za pár okamžiků přesvědčíme o tom, že tato metoda skutečně funguje.

Omotejte prst

Co s tkaničkou? Je to jednoduché. Začněte ji omotávat od nehtu směrem dále po prstu. Lehce ji utahujte. Vašemu prstu to neublíží, jelikož na něm bude tkanička maximálně pár desítek vteřin. Takto postupujte až do chvíle, dokud se nedostanete k místu, kde je váš prsten a odkud už bohužel nechce dál jít.

Podvlečte prsten a odmotávejte zpět

Konec tkaničky je nyní třeba pouze podvléknout pod prstenem. Jakmile máte, zvládli jste to nejkomplikovanější. Nyní už stačí tkaničku pouze sundávat. A to tak, že ji budete odmotávat. Díky tomu, že je na ní namotán i prstem, bude postupně a jednoduše sklouzávat dolů. Až se dostane na místo, odkud spadne sám. Pokud nevěříte, následující video návod vás o tom jasně přesvědčí.