Pes poznal, že s chlapcem něco není v pořádku. Ihned běžel do ložnice matky a začal skákat po posteli

Po dramatické noci matka zveřejnila na sociálních sítích obrázek a příběh toho, co se stalo. Probudil ji asistenční pes jejího syna. Vyjadřuje mu tímto svou vděčnost. Považuje ho za člena rodiny a nejlepšího přítele jejího syna.

Syn je závislý na asistenčním psovi

Syn se jmenuje Luke a trpí cukrovkou. Je zcela závislý na svém asistenčním psovi jménem Jedi, který byl vycvičen tak, aby odhalil jakékoli abnormality v Lukově chování. Samotný snímek, který Dorrie Nutall, Lukova matka, pořídila, příliš mnoho neprozradí. Pes leží vedle spícího chlapce. Ovšem číslo na fotografii a příběh na jejím pozadí prozrazuje mnohem více.

Jedi zachránil Lukovi život

Asi pouhých 5 minut před pořízením tohoto snímku nastala vážná situace. Všichni v domě tvrdě spali, když Jedi vtrhl do ložnice Dorrie. Skákal po ní nahoru a dolu. Žena byla rozespalá a hned na psí chování nereagovala. Jedi však ihned sklonil hlavu, což byl signál, který se naučil dělat, pokud s Lukem není něco v pořádku. Dorrie okamžitě pochopila vážnost situace.

Hladina cukru krvi byla příliš nízká

Matka spěchala do synovy ložnice a zkontrolovala mu hladinu cukru v krvi. Ukázalo se, že je příliš nízká. Samo dítě pořád spalo. Vůbec netušilo, že jeho stav je kritický. Kdyby Jedi Dorrie neupozornil, mohla se stát tragédie.

Dorrie školila psa tři roky

Dorrie strávila poslední 3 roky školením Jedi, aby byl vždy připraven varovat celou rodinu, pokud by byla Lukova hladina cukru v krvi příliš vysoká nebo nízká. Dnes je ráda, že do tréninku investovala čas i peníze. Jejímu synovi to zachránilo život.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Dorrie Nutall, Zdroj: Independent.ie