Aspirin není jen na bolest. Použijte ho na pleť, rty i chloupky

Aspirin je prášek, který každý zná. Pokud vás trápí bolest, obvykle po něm sáhnete abyste se cítili lépe. Až zjistíte, že jsou i jiné možnosti jeho použití, tak po něm sáhnete i v jinou chvíli. Dá se říci, že je univerzálním pomocníkem doslova na vše. Podívejme se konkrétně na jeho přednosti.

Skvrny od potu

Používáte deodorant, a přesto máte na svém oblečení skvrny od potu? Nezoufejte. Vezměte 4 tablety aspirinu, rozpusťte je ve vodě a v ní následně jednu hodinu máčejte své oblečení. Potom ho vyperte a skvrny od potu budou minulostí.

Řezané květiny

Zapomeňte na takzvanou výživu, kterou vám dají v květinářství. Do vázy s vodou raději přihoďte jeden aspirin. Ten zajistí, že vaše řezané květiny budou stále dokonale čerstvé, a tedy i velmi krásné.

Pleť

Chcete ji mát dokonalou? Tak ji čistěte pomocí aspirinu. Postačí rozdrtit dvě tablety, k nim přidat trochu citronové šťávy a tuto směs použít jako peeling. Opakujte a aplikujte zhruba jednou do týdne.

Zarůstající chloupky

Pokud se holíte a vadí vám zarůstající chloupky, dá se na ně vyzrát právě pomocí aspirinu. Smíchejte tři rozdrcené tablety s teplou vodou a aplikujte stejně jako peeling. Potom opláchněte a chloupky vám zarůstat nebudou.

Rty

Jsou příliš suché a také popraskané? Nezoufejte. Postačí smíchat jednu pilulku aspirinu s trochou hnědého cukru a medu. Vznikne vám pasta, kterou jemně naneste na své rty a nechtě působit minimálně 10 minut.

Nohy

Jsou unavené a potřebujete je uvolnit? Po celodenním stání, nebo třeba po sportu? Pokud ano, smíchejte 4 rozdrcené tablety s trochou citronové šťávy a medu. Pastu naneste na konkrétní místa a nechte působit 10–20 minut.

Obličej

Stačí rozdrtit 2 acylpyriny a smíchat je s trochou jablečného moštu. Vznikne směs, kterou krouživými pohyby aplikujte na svůj obličej. Tak ho dokonale vyčistíte, promasírujete a podpoříte prokrvování. Opakujte každý týden.