Babské metody odstranění zápachu moči na toaletě a zanechání příjemné vůně. Domácími surovinami a bez chemie

Koupelna je místností, která si v domě zaslouží tu největší péči a údržbu. Plíseň, vlhkost a zápach moči jsou faktory, které z této části domácnosti dokážou vytvořit skutečně odpudivé místo. Následující metody mají za cíl skoncovat s těmito nepříjemnostmi, především s odérem moči, a dát tak prostor příjemné vůni.

Extrakt z hřebíčku

Cílem této metody je deodorizovat toaletu pomocí aromatického koření – hřebíčku. Připravte si asi 10 kousků hřebíčku, 15 čajových lžiček jedlé sody a litrovou láhev. Hřebíček i jedlou sodu nasypte do láhve a zalijte vodou. Protřepejte, aby se složky dobře spojily, otevřete a postavte do rohu koupelny, popřípadě za toaletu.

Esenciální oleje

Stejně jako u hřebíčku se i esenciální oleje používají k maskování nepříjemných pachů na toaletě. Na výběr je hned několik vůní, rozmarýn, levandule, citrónová tráva, máta nebo eukalyptus. Nakapejte pár kapek do rozprašovače naplněného vodou a poté nastříkejte do prostoru místnosti.

Bílý ocet

Bílý ocet k eliminaci zápachů rozhodně nesmí chybět. Je to skvělý dezinfekční prostředek, kterým v podstatě můžete vyčistit celý dům. Vezměte houbičku, namočte do bílého octa a přejeďte s ní po okraji záchodové mísy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag