Bezdomovci se obrátil svět naruby. Za změnu svého života vděčí svému umu a prostému videu na internetu

Donald Gould je muž, který vždy stavěl hudbu do popředí svého života. Byl hrdým členem kapely, kde hrál na klarinet a na klavír. Po čase u námořní pěchoty navštěvoval Spring Arbor University v Michiganu, kde studoval hudební teorii.

Tragédie, která mu změnila život

Gouldův život se tragicky změnil poté, co přišel o manželku kvůli zákeřné rakovině a poté mu také byl odebrán syn z péče. Svůj zármutek bohužel léčil poněkud nešťastně – objevily se u něj problémy se závislostí a skončil jako bezdomovec. Přestěhoval se do Sarasoty na Floridě a roky žil na ulici a bojoval se svou závislostí.

Klavír mu přinesl štěstí

Přes všechnu tu bolest mu ale stále zůstávala silná láska k hudbě. Gould často hrával na venkovní klavír v Sarasotě a užíval si poslední zbytky svého starého života, které tady mohl zažívat. U klavíru se znovu cítil šťastný a jako doma. Jednou z jeho oblíbených písní byla uklidňující „Come Sail Away“ od Styxe.

Virální video mu obrátilo život vzhůru nohama

Jednoho dne jej jeden z diváků nahrál na mobil a video s jeho výkonem umístil na YouTube, aby jej viděl celý svět. Ke Gouldově překvapení se video stalo virálním a zaznamenalo více než 40 milionů zhlédnutí.

Video mělo obrovský dopad na Gouldův život

Místní žena jménem Jacqueline Bevin viděla jeho nesmírný talent a rozhodla se mu pomoci. Nejdříve mi pomohla přestěhovat se do domu na půl cesty, aby mohl vyhrát nad svou závislostí. Gould se také znovu spojil se svým synem a začal s ním budovat vztah. Začal dostávat nabídky, aby zahrál na různých akcí – dokonce zahrál národní hymnu na fotbalovém zápase San Francisco 49ers. Třešničkou na dortu bylo, když Gouldovi nabídli nahrávací smlouvu od Austin’s Triple Pop Records. Není žádným překvapením, že první singl z jeho debutového alba byl “Come Sail Away.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com