V některých státech světa vás za běžné plážové hrátky může čekat pokuta či zatčení

Chystáte se na dovolenou a už nedočkavě balíte žabky, brýle pod vodu, veselé barevné kousky oblečení a už se nemůžete dočkat, jak si při západu slunce zaběháte po pláži? Možná vás trochu zklameme. Existují totiž země, kde jsou určitě věci, které neodmyslitelně patří k dovolené, zakázány. A tady je 6 z nich.

Žádné běhání na Burundi

Samozřejmě, běhání je dobrý zvyk a pomáhá nám udržovat naše tělo zdravé a v dobré kondici, ale věděli jste, že běhání je v některých zemích zakázané? V některých státech se běhání považuje za znamení války. Například pokud budete běhat v Burundi, můžete být zatčeni, protože vláda zakázala běhání, aby se vyhnula bojům a protestům.

Žádná žlutá barva v Malajsii

Stejně jako na Burundi je běh známkou války, tak žlutá barva značí válku v Malajsii, a proto je přísně zakázána. Pokud se chystáte na toto místo, dobře si pamatujte, že byste všechny žluté kousky oblečení měli nechat doma, jinak se můžete dostat za mříže.

V Itálii si žabky moc neužijete

Pamatujte, pokud se nechcete v Itálii dostat do problémů, nikam, ani na pláž ne, nenoste žabky. Možná se vám to bude zdát poněkud zvláštní, protože žabky k dovolené u moře neodmyslitelně patří, ale pantofle nebo právě žabky způsobují hodně hluku, co dráždí lidi kolem vás. Hlavně Italy tedy.

V Kanadě nejsou povoleny píšťalky

Píšťalka není v Kanadě dovolena, protože její zvuk je považován za nepříjemný. Pokud zapískáte, čeká vás pokuta v přepočtu 4 200 Kč, což je částka dost vysoká za pár hvízdnutí.

Žádná písečná architektura na plážích v Itálii

Primátor známý jako Eraclea chtěl, aby si lidé více užívali slunečné koupání a sladké zvuky moře, a proto zakázal stavění hradů z písku, aby mohli lépe vnímat okolní přírodu, než aby trávili čas budováním písečných hradů. Celkem pěkný nápad, jak poznat skutečnou krásu přírody, co říkáte?

Zákaz plastových tašek v Keni

Igelitové tašky jsou škodlivé pro naše životní prostředí a je velice dobrý nápad, pokud jsou někde zakázané. Například v takové Keni půjdete-li s igelitovou taškou, zaplatíte pokutu ve výši přibližně 840 000 Kč. Tak jako tak, nikdo nikde by neměl používat plastové tašky. Poškozují naši půdu a když je pálíme, uvolňují některé škodlivé plyny, které mohou ovlivnit naše životní prostředí.

zdroj: banter.fun