Bezpečná očista domu pomocí ekologických metod

Chcete-li šťastně žít, měli byste žít v čistém a hezkém prostředí. Ve špíně a prachu by asi nikdo žít nechtěl, protože by to mohlo způsobit mnoho onemocnění, fyzických, ale i duševních problémů. Jenže není očista jako očista. Na trhu je obrovské množství čistících přípravků, které zaručují perfektní čistotu domova. Lidé si ovšem neuvědomují a kolikrát na to úplně zapomínají, že právě tyto čistící prostředky jsou plné chemikálií a nebezpečných látek, které mohou tělu ublížit. Máte-li v blízkosti děti, pak byste tyto přípravky neměli vůbec používat. Mnohem lepší je tedy čistit ekologicky a bezpečně. 

Ekologicky a bezpečně

Jen málé procento lidí rádo uklízí, ale i tak se najdou jedinci, kteří uklízení milují. Tito lidé totiž možná přišli na to, jak čistit a uklízet snadno, rychle, bezpečně a elegantně. Žádné špinavé ruce a hromada únavné práce. Umyjí podlahu, vytřou koupelnou a vše září čistotou. Nepoužijí přitom žádný chemický prostředek, ale prostředky, které jsou prostředí domu velmi přátelské. Umyjí tak okna, zrcadla, porcelán, podlahy, umyvadla, kuchyni a veškeré spotřebiče.

Čistý kuchyňský odtok

Nyní vám nabídneme dvě metody ekologického čištění, díky kterému se pro vás úklid stane zábavou. Jako první použití 0,5 šálku jedlé sody na ucpaný odtok. Smíchejte ocet s půlkou citronu ve skleničce a tento roztok nalijte do dřezu. Začne probíhat chemická reakce, která potrvá cca 5 minut. Pak už jen stačí vypláchnout řez velkým množstvím vody, klidně i studené.

Osvěžovač

Druhou metodou je varianta osvěžovače vzduchu. Uvařte vodu, přidejte do ní citronovou kůru a jednu lžíci skořice. Vůně, která se bude linout po bytě, zůstane v ovzduší hodně dlouho a perfektně provoní váš domov.

Obrázky: Pixabay