Bílé tečky jsou vadou na kráse, se kterou se nemusíte smířit

Hyzdit naši krásu může celá řada věcí, mezi které se řadí také bílé tečky. Kožní útvary, které jsou poměrně malé, ale kvůli tomu že se shlukují na jednom místě se stávají nepřehlédnutelnými. Řada žen se je snaží zakrýt, což je sice cesta k tomu, aby nebyly vidět, ale ne zrovna ta, kterou bychom mohli označit za správnou.

Nejde o pupínky

I když tak vypadají, tak z odborného hlediska nejde o pupínky. Jedná se o útvary, které vznikají hlavně z důvodu nahromaděných odumřelých kožních buněk, které následně ucpou potní žlázu. Postupem času je kůže takzvaně zapouzdří, což znamená, že je nelze klasicky vymáčknout, jako je tomu třeba u akné. I proto si řada žen myslí, že s nimi nejde nic dělat.

Proč vnikají? Můžeme si za to sami

Bílé tečky se mohou objevit z ničeho nic. Stejně tak mohou zase sami zmizet, ale mohou také zůstat. Když pomineme tento v podstatě spontánní výskyt, tak musíme říci i to, že často si za jejich existenci můžeme sami. A to kvůli používání různých hodně mastných krémů, kvůli kterým se tento kožní útvar objevuje v častější míře.

Dají se odstranit? Není to snadné

Jak jsme zmínili, nejde o běžné pupínky, a tak je nejde jenom tak vymáčknout, jako v případě jiných kožních problémů. Také na ně neexistují žádné masti nebo krémy, jako na řadu jiných kožních chorob. To jasně ukazuje, že odstranění bílých teček není tak jednoduché, jak se může zdát. 

Pomoci může odborník

Nejlepší cestou, jak se zbavit bílých teček, je oslovení odborníka. Tedy dermatologa, který na základě vyšetření zvolí některou ze známých metod. Může se jednat třeba o využití laseru, který je tím nejčastějším postupem. Používají se však i speciální metody peelingů. Někdy též dochází k tomu, že se tečky odborně propichují.

Léčbě můžete napomoci vy sami

Aby zmizeli co nejdříve, je vhodné upravit svůj život. Problémem je intoxikace vašeho těla, špatná funkce střev, nedostatečná absorpce tuků, narušené trávení bílkovin, nebo pomalý metabolismus. Toto všechno optimalizujte a nejenom, že bílé tečky rychleji zmizí, ale ani se už nemusí nikdy objevit.