Bolesti hlavy mají své specifické příčiny i způsoby, jak jich zbavit

Bolest hlavy je tak častým zdravotním problémem, že si na ni většina lidí zvykla a už se ani nepokoušejí uvažovat o jejich řešení. Přitom existují specifické příčiny, které za určitými bolestmi hlavy stojí a tím jsou také dané způsoby, jak se bolesti zbavit. Stačí je od sebe správně rozeznat a odstranit to, co je způsobuje. V některých případech, kdy neidentifikujete ani jeden z následujících typů jako původce svých bolestí, se může jednat o průvodní příznak některého ze závažnějších druhů onemocnění, a v tom případě neváhejte a obraťte se na svého lékaře.

Bolest dutin

Infekce nosních dutin často vedou ke zvýšenému tlaku v lebce, který způsobuje bolest. K tomu dochází většinou při nachlazení a potíže bývají pociťovány v oblasti tváří, očí a na čele, přičemž v průběhu dne obvykle sílí.

Řešením těchto bolestí je zbavit se zánětu dutin. Ten se léčí pomocí antibiotik, které vám předepíše váš ošetřující lékař, proto byste s jeho návštěvou v tomto případě neměli otálet.

Úzkost

Zvýšený stres a úzkostlivé stavy se často promítají do pulzující bolesti hlavy, která začíná v oblasti čela a vyzařuje dále do dalších oblastí. Příčina tohoto efektu tkví v hromadění neventilovaných emocí a k fyzickému a psychickému vyčerpání, k němuž vede zvýšené množství stresových hormonů v těle.

Pro eliminaci a prevenci těchto bolestí je dobré osvojit si některé relaxační techniky, jako je autogenní trénink nebo meditace. Taktéž se ujistěte, že máte dostatek spánku a volného času na odpočinek po práci.

Kofeinová bolest

Pokud jste zvyklí denně konzumovat určitou dávku kávy a náhle ji vynecháte, tělo se jí dožaduje a reaguje pulzující bolestí hlavy způsobenou zúžením krevních cév, které se nyní rozšiřují.

Pokud trpíte touto bolestí, značí to, že byste měli snížit množství konzumované kávy. Pro odstranění akutní bolesti si jeden šálek dopřejte.

Hlad a trávení

Bolest začíná v oblasti očních důlků, přechází přes spánky a horní část čela. Může být způsobena s potravinovou alergií, zhoršuje se i po vypití alkoholu a způsobuje ji také hlad.

Pokud se chcete bolesti zbavit, dejte si svačinku, případně zauvažujte o změně svého životního stylu.

Obrázky: Pixabay