Boxer Manny Pacquiao je důkazem toho, že ani tvrdý sport nevyžene ze srdce lásku a oddanost k rodné zemi

Manny Pacquiao i přes svůj veliký úspěch moc dobře ví, kam sahají jeho kořeny a kde nastartoval svou kariéru. Je známý po celém světě nejen díky boxu, ale i tomu, že se podílí na charitativních akcích a je oddán filantropii. Rád pomáhá těm, kteří to potřebují nejvíc a díky svému dobrému srdci se stal senátorem Filipín, což mu umožňuje realizovat další charitativní projekty v jeho rodné zemi.

Zapojen do toho, čemu se říká „boj století“, profesionální boxer Manny Pacquiao, dokonce i po své porážce s Floydem Mayweatherem Jr., vydělal více než 2,2 miliardy korun. Díky tomuto zápasu si uvědomil, že své výdělky chce využít i v důstojnější oblasti než v samotném boxu. A tak rodilý Filipínec vzkázal skrze sociální síť: „Jsem velmi šťastný, že mohu z vlastní kapsy darovat tyto domy rodinám v provincii Sarangani.“

Díky jeho laskavosti tisíce rodin našly své nové domovy a navzdory jeho síle a agresi, které ukazuje ve svých zápasech, je mužem svého lidu se srdcem na správném místě.

Sám se narodil do chudoby, proto cítí, že je správné věnovat část ze svého mění tam, kde pro něj všechno začalo. Vždy svůj úspěch připisoval jeho minulosti a toto gesto je příkladem jeho vděčnosti.

Přesto, že „boj století“ prohrál, Filipíny nikdy neztratili víru v tohoto muže, který se odvážil bojovat s největším boxerem v historii a vrátil svou zemi zpět do světového povědomí. Nyní, jak už bylo řečeno, je senátorem Filipín a během svého současného funkčního období plánuje pokračovat v budování domovů pro rodiny v nouzi a ve využívání svých příjmů ve prospěch filipínských obyvatel.

Manny je důkazem toho, že z tvrdého sportu nemusí vzejít pouze agrese. Sportovci obětují spoustu osobního a rodinného života pro svou kariéru a během svých sezónních plánů jsou většinu času na cestách. Jejich individuální platy jim pak kompenzují neschopnost věnovat se svým osobním záležitostem. Záleží už jen na každém z nich, jak se získaným majetkem naloží.

Je krásné vidět člověka takového postavení, že nemyslí pouze na své dobro a činí šťastnými i jiné lidi. Nezapomíná, odkud pochází i přes svůj celosvětový úspěch. „Nikdy nezapomenu, odkud jsem přišel. Děkuji Bohu za to, že mi dovolil pomáhat jiným lidem.“

zdroj: www.providr.com