Brazilskému bezdomovci náhodná žena dojemným gestem změnila celý život! Čím to dokázala?

Raimundo Arrudo Sobrihno žije již 35 let v ulicích Brazílie. Pro zachování duševní pohody se 77letý bývalý obchodník s knihami zabývá poezií a povídkami, které sám píše i přesto, že je nikdo nečte.

Stejně jako mnoha jiných spisovatelů i Raimundo doufal, že by jeho slova někdy mohla být publikována, aby mohla inspirovat ostatní. Ale kdo by dal šanci bezdomovci? Pravděpodobně nikdo. Sám ještě netušil, jaké nečekané překvapení mu záhy vstoupí do života.

Ve svých 23 letech se odstěhoval z rodného Sao Paula. V druhé polovině 70. let zemi zasáhla diktatura a učinila z Raimunda bezdomovce. I přes svou situaci se Raimundo nechtěl vzdát své vášně pro psaní. Místní obyvatelé nikdy nepochopili, proč tak úzce lpí na svých papírech, které si neustále nosí s sebou. Netušili totiž, že obsahují poezii a jiné příběhy – Raimundovo srdce a vášeň na papíře.

Raimundův život se navždy změnil v roce 2011, kdy se setkal se ženou jménem Shalla. Shalla si všimla, že Raimundo sedí na zemi obklopen stohy papíru a s perem v ruce. Její zvědavost zesílila a musela zjistit, co dělá. Jednoho dne Shallu poctil tím, že ji přečetl jednu ze svých básní. Byla ohromená. Rozhodla se Raimundův dar sdílet i se zbytkem světa a vytvořila facebookovskou stránku, která od té doby nashromáždila více jak 100 000 fanoušků.

Co je ještě více zázračné než Shallina laskavost jsou Raimundova slova ohledně zázraku, který ho potkal. Jakmile jeho poezie narazila na internet, získal obrovskou podporu. Lidé se pokoušeli ho vyhledávat a věnovat mu dary pro povzbuzení jeho práce. Dokonce jeden návštěvník internetových stránek byl Raimundův nezvěstný bratr.

Okamžitě Raimunda kontaktoval a pozval ho, aby se přestěhoval k němu do domu. Po 35 letech života na ulici měl tento mimořádně nadaný člověk konečně střechu nad hlavou. Mohl se osprchovat, oholit a vhodně upravit. Měl jídlo a co víc, měl opět bratra.

Více se můžete dozvědět o Raimundovi, básníkovi bez domova, který si s pomocí jedné ženy splnil své sny, ve videu z dokumentárního filmu The Conditioned.

zdroj: www.viralnova.com

UložitUložit

UložitUložit