Často neřešitelný úkol: Jak najít konec lepící pásky

Kolikrát jsme se už navztekali, když jsme nemohli najít konec průhledné lepicí pásky. I po vytrvalém objíždění nehtem na ni ne a ne narazit a po několikaminutovém snažení kotouček letěl do odpadkového koše. Někteří lidé jsou ale od přírody tvořiví a podobné záseky představují výzvu pro jejich kreativitu.

Zajistěte konec zarážkou

Lidé, kteří s lepicí páskou bojují pravidelně, už si jistě sami nějaký způsob rychlého nalezení jejího konce vynalezli. Některé metody jsou ale lepší než jiné. Často se používá třeba metoda zahnutí okraje pásky. To je sice funkční, ale způsobuje ztráty, které efektivně či ekologicky založení lidé velmi těžko snášejí. Navíc před použitím pásky je nutné zahnutý konec odstřihnout, což může během chvilky nepozornosti opět vést k jeho ztrátě a přilepení lepenky zpět na kotouček. Nalepit na konec kousek papírku nebo jiného jednorázového předmětu je prakticky totéž v bledě modrém.

Myšlenkový postup je ale stejný. Jde o to zajistit konec tak, aby byl neustále k nalezení, ale abychom tím neznehodnotili kus lepicí pásky. Za tímto účelem si můžeme snadno pomoci drobnou pomůckou, kterou většina z nás nalezne na svém stole. Kouzlo se jmenuje: kancelářská svorka na papír. Její plocha je maličká, takže lepenku nepoškodí, ale přesto je dostatečně velká a výrazná na to, aby nám usnadnila její nalezení i pod tenkou páskou.

Lepicí páska je praktický a víceúčelový vynález

Přestože jejích služeb často využívají kancelářští úředníci, není její využití jednoúčelové. Ve skutečnosti je takzvaná izolepa docela kreativní prostředek, s jehož pomocí lze docílit velmi zajímavých výsledků. Tak třeba milovníci rychlých aut používali barevné pásky k vytvoření tzv. rychlých pruhů na karoseriích aut. Jeden malý kousek kancelářské izolepy spustil dokonce největší skandál v USA, odposlechovou aféru Watergate, kdy si republikánští špióni udržovali jedny z dveří zavřené jen opticky tak, že jejich západku přelepili izolepou.

Obrázky: Videostill Youtube