Celoročně kvetoucí rostliny. Nechte svůj balkón či terasu zářit barevnými květy

Existuje nepřeberné množství nejrůznějších druhů květin, kterými se můžeme nechat okouzlit a vyzdobit jimi své obytné prostory. Ideální však je pořídit si květiny, jimž raší poupata opakovaně a oblaží nás tak barevnou záplavou v průběhu celého roku. Dali jsme dohromady několik nejoblíbenějších rostlin, které nás budou bez přestávky těšit svou neutuchající nádherou.

Ibišek

Krásná rostlina kvetoucí zejména v létě velikými barevnými květy je nenáročná na údržbu a navíc existuje vícero barevných variant. Můžete si pořídit rostliny kvetoucí červeně, růžově, žlutě nebo bíle. Kromě toho je to také oblíbená léčivka a součást bylinkových čajů. Ibišek miluje sluneční světlo i dostatek vody, a to zejména v létě. V květináči však potřebuje dobrou drenážní vrstvu, je totiž náchylná na přelití a zahnívání kořenů.

Paprskovka nebo Kapská kopretina

Exotická květina má původ v Africe a český oficiální název dosud postrádá. Říká se jí ale modrooká kopretina kvůli výrazně modrému středu a vzhledu připomínající kopretinu. Je ovšem výrazně větší a pyšní se nepřeberným množstvím barevných variant od žluté, oranžové, cihlové, přes pastelové odstíny růžové, až po fialovou, tmavě modrou a tmavě červenou. Svědčit jí bude slunné stanoviště a bohatá zálivka, zejména přes léto je třeba jí dopřát vodu 2 – 3 krát týdně.

Mečík

V létě kvetoucí cibulovině svědčí pěstování v květináčích, protože nebývají příliš vysoké. Kvůli nádherným různobarevným květům je oblíbenou obyvatelkou českých zahrad. Barevné varianty zahrnují růžovou, bílou, fialovou i červenou. Rostlina má ráda sucho, zalévat ji stačí pouze jednou týdně.

Hvozdík čili Karafiát

Je to trvalka, jejíchž květů si můžete užívat po mnoho let. Kvete bohatými střapatými květy se zvláštní vůní, které mohou být červené, bílé a růžové a někdy je možné narazit i na mutace nejrůznějších jiných barev. Díky své výšce je vhodné je pěstovat i v květináčích a vyžaduje zálivku 2 – 3 krát do týdne, ale nesmí se přelít.

Kromě těchto vyjmenovaných druhů květin je možné použít i mnohé další, jako jsou tulipány, frézie, anthurium nebo miniaturní růže. Při dodržení všech požadavků na péči vám budou dělat radost po dlouhou dobu a projasní váš život záplavou barevných květů.

Obrázky: Freepik