Celulitidu si řada lidí způsobí sama. Dělá tyto běžné chyby

Celulitida je problém, který trápí mnoho žen. Zajímavostí je, že řada z nich si za ni může sama. Dělají totiž poměrně časté chyby, které mají na vznik pomerančové kůže celkem zásadní vliv. O jaké chyby jde?

Těsné oblečení

Je jedno, zda se jedná o těsné spodní prádlo, nebo běžné oblečení. V obou případech dochází k omezenému průtoku krve, buňky nejsou zásobovány, tak jak by měly být a výsledkem toho je to, že se může objevovat celulitida.

Mnoho kávy

Milujete tento nápoj? Nezapomínejte na to, že není moc zdravý a na celulitidu může mít poměrně velký vliv. Mimo jiné i proto, že káva může dehydrovat, stejně jako proto, že se mohou objevovat tuky, které jdou s celulitidou ruku v ruce.

Kouření

Ani tato neřest není to pravé, pokud chcete bojovat s celulitidou. Tělo má kvůli kouření málo kyslíku, nehledě na to, že se do něho dostává i mnoho škodlivin. Kromě jiného mlže mít tato kombinace za následek i vznik celulitidy.

Sezení

Čím méně se hýbete, tím jsou rizika větší. Pokud máte sedavé zaměstnání, nebo nevyznáváte moc aktivního životního stylu, je to rozhodně problém, který by se měl aktivně řešit. Jinak se nedivte, že se u vás celulitida může objevit.

Tuky

Jsou tuky zdravé a jsou tuky špatné. Pokud jde o tu druhou kategorii, musíme říci, že si jimi velmi škodíte. Často je do těla dostáváte z tučných jídel, nebo z jejich nezdravé přípravy. Mohou nejenom za vznik obezity, ale i za celulitidu.

Nedostatek vody

Chybou je nedodržovat pitný režim, jelikož i toto má velký vliv na to, že se objevuje celulitida. Je proto na místě začít pít. A to nejlépe jenom čistou vodu, která je pro tyto účely nejlepší.

Mnoho soli

Poslední chybou, kterou řada žen dělá, je konzumace velkého množství soli. Pokud k tomu dochází, dojde k problémům v rámci buněk a následně k tomu, že se objeví celulitida.

Obrázky: Pixabay