Malé změny, velké výsledky. Chcete-li se cítit zdravěji, uveďte do praxe následující zvyky

I malé, jednoduché změny životního stylu mohou s naším zdravím udělat doslova zázraky. Jakékoli vychýlení od stereotypu ale může být pro některé lidi obtížné. Proto existuje několik triků, které po uvedení do praxe mohou zlepšit celkovou pohodu. Stačí maličkosti, abyste se mohli přestat bát o své zdraví a cítili se lépe.

Užívejte vitamín C

Denní spotřeba vitamínu C by měla být kolem 90 mg pro dospělého člověka. Záleží jen na vás, zdali si ráno vezmete jednu pilulku nebo si dopřejte vitamíny v podobě ovoce a zeleniny. Nejlépe v kombinaci obou. Tím posílíte svou imunitu, vaše tělo bude mít sílu bojovat proti bakteriím, virům a zastavit nebo předejít vývoji rakovinných buněk.

Vařte si častěji plnohodnotné pokrmy

Příprava vlastního jídla by se neměla podceňovat. Má totiž nesmírné výhody. Přesně víte, co do pokrmu dáváte a v jakém poměru. Kolik soli, kolik cukru, jaké maso, zdali je pokrm vyvážený, má určitou dávku zdravých tuků, bílkovin a sacharidů atd. Zpracované potraviny obsahují spoustu konzervantů, které pro naše zdraví nejsou nic ideálního. Vaření je ta správná cesta. Navíc vám pomůže ušetřit peníze a ve finále i čas.

Abyste se nepřejídali, doma u stolu nebo v práci používejte menší talíře či misky, abyste zmenšili své porce. Budete tak jíst častěji a méně, tudíž se nebudete cítit příliš nafouknutí, budete lépe trávit a hubnout.

Do jídelníčku zařaďte i svačiny

Někomu může pět porcí denně připadat jako velké množství jídla, ale když zařadíte do svého jídelníčku svačiny, vyhnete se pokušení jíst sladkosti nebo navštěvovat rychlá občerstvení. Pokud si je také připravíte předem a budete je mít po ruce, vždy pro vás budou lepší volbou. Vlašské ořechy jsou nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin, zdravých tuků a bílkovin. Hrst ořechů ke svačině půl hodiny před hlavním jídlem sníží vaši chuť k jídlu, což vám pomůže zhubnout a zdravě se stravovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Exquis.ro