Chomáč vlasů nevyhazujte. Použijte jej jako životabudič pro pokojové rostliny

Rostliny dodávají naší domácnosti módní, živý, krásný a zdravý vzhled. Není tedy divu, že u sebe doma shromažďujeme několik druhů květin, abychom svému interiéru dodali další prvky útulnosti navíc. To je skvělé, ale bez práce a péče od domácích rostlin nikdy nezískáte to, co chcete. Proto je dobré zkusit i pár triků, které vaším rostlinám dodají živost. Jedním z takových je použití chomáče našich vlasů.

Kousek vlasů poskytne správnou výživu

Divné, ale pravdivé. Zcela jistě po každém česání vlasů najdete ve svém kartáči několik kadeří, které vám vypadaly nebo jste si je nedobrovolně vytrhali. Místo toho, abyste je vyhazovali do odpadkového koše nebo toaletní mísy, vložte je ke svým domácím rostlinám do květináče. Vlasy z hřebenu skvěle fungují jako přírodní hnojivo pro všechny rostliny. Důvodem je, že vlasy obsahují dusík, a to je to, co květiny potřebují, aby zůstaly dlouho naživu. Ve skutečnosti vlasy fungují ještě lépe než hnojivo.

Jak to přesně funguje?

Vytvořte malou díru v hlíně v květináči a poté do ní uložte chomáč vlasů. Ujistěte se, že vaše vlasy nebyly nedávno barveny, chemikálie by rostlinám neprospěly. Pak přichází na řadu trpělivost, neočekávejte, že tento proces hnojení proběhne rychle. Musíte si dát na čas, rozpad vlasů trvá delší dobu, teprve poté se uvolní účinné látky.

Obrázky: Pixabay