Chutná a vitamíny nabitá granátová jablka. Neutrácejte a vypěstujte si je doma

Speciální druh ovoce který v sobě ukrývá hromadu malých, lesklých a velice zdravých červených granátů. V obchodě jsou jablka většinou velice drahá, přitom jejich pěstování doma není nic složitého. 

Nakoupit, usušit, namočit

Jako první budete muset navštívit specializovaný obchod, ve kterém vedou prodej speciálních druhů ovoce, ale možná bude stačit i klasický obchod s ovocem a zeleninou. Zde si pořídíte granátová jablka a po příchodu domů je sníte. Vnitřní část (zrna) ovšem necháte a usušíte ji po dobu 24 hodin. Následně je dáte na 2 dny do vody při pokojové teplotě a vodu vyměníte každých 12 hodin. Do velké nádoby nasypte písek a rašelinu v poměru 50:50.

Navlhčit a zasadit

Zrna už by měla být připravena na sázení. Půdu v nádobě navlhčete a zasaďte do ní zrna do hloubky cca 3 cm. Následně celou nádobu přikryjte folií, abyste vytvořili skleníkový efekt. Doporučuje se sázet v listopadu nebo v únoru, protože tyto měsíce jsou pro pěstování tropických rostlin ideální. Po 3-6 měsících nebo i po týdnu by se měly objevit první výhonky. Poté je potřeba je přehodit do malých květináčů o průměru 8-10 cm.

Nesmí vyschnout

Měli byste dbát na udržování příznivé teploty a udržovat půdu vlhkou, nesmí vyschnout. Stačí ji jen pravidelně zalévat, aby nevyschla. První květy by se měly dostavit po 8-10 měsících. Budete-li o rostlinku dobře pečovat, tak prvních plodů se dočkáte už měsíc po odkvětu. Hodně štěstí a dobrou chuť.

Obrázky: Pixabay