Cibule je lék na řadu nemocí. Využijte její potenciál na maximum

Cibule není jenom naprostý základ mnoha jídel. Jde o poměrně účinný přírodní lék, který doporučuje celá řada odborníků. Pokud vás trápí zdravotní problém, zkuste ji využít. Ukážeme vám, jak konkrétně a v jakých případech dokáže pomáhat.

Ošetření povrchových zranění

Pokud máte na kůži škrábanec, nebo jste se řízli nožem, je cibule skvělou volbou, která vám velmi rychle pomůže. Přiložte si její kousek na ránu a zajistíte jak zastavení krvácení, tak podpoříte i rychlost hojení rány.

Snižování horečky

Cibule se dobře hodí také na snižování horečky. Vezměte cibuli, nakrájejte ji na plátky a potom ji zastrčte do vašich ponožek tak, aby byla v kontaktu s chodidly. Nohy si omotejte potravinovou folií a uvidíte, že teplota vám bude klesat.

Štípance od hmyzu

Může se jednat třeba o komára, stejně jako se může jednat i o vosu. Pokud vás hmyz štípne, tak vezmete kousek cibule a položte ji na dané místo. Cibule jednoduše sníží otok, sníží bolest a také vás zbaví nepříjemného svědění.

Bolesti v krku

Nač používat chemické bonbony, když dokáže pomoci obyčejná cibule. Vymačkejte z ní šťávu, lehce ni nařeďte vodou a použijte jako kloktadlo. Nebo přidejte i trochu citronové šťávy a medu a dávkujte po lžičkách a polykejte.

Popáleniny

Pokud jde o menší lokální popáleninu, vzniklou od zapalovače nebo při vaření, rychle vezměte cibuli, rozpulte ji a daný kus přiložte právě na dané popálení místo. Uvidíte, že snížíte bolest, zarudnutí a také přispějete k lepší regeneraci.

Problémy s dýcháním

Při potížích tohoto typu je třeba prolisovat nebo nastrouhat cibuli na jemnou konzistenci a smíchat ji s kokosovým olejem. Potom vám vznikne unikátní mast, kterou namažete na hrudník. Nejlépe večer. Ráno se vám bude dýchat mnohem lépe.

Problémy s kašlem

I tady pomůže cibule. A to v takové úpravě, kdy ji nastrouháte na jemném struhadle a potom přidáte trochu třtinového cukru. Nechte asi hodinu odležet a potom snězte. Uleví se vám.

Obrázky: Pixabay