Čištění struhadla s pomocí jednoduchého přírodního triku

Existuje vůbec někdo, kdo by neměl rád těstoviny řádně zasypané strouhaným sýrem? Nebo rizoto, pizzu či zapečené brambory? Tahle jídla bez sýra prostě nejsou to, co by měla být. Jenže potíž nastává vždy, když se má sýr nastrouhat. Tedy ne, že by strouhání bylo obtížné, ale o čištění struhadla od sýrových nánosů už se to říct nedá. Hadrem to umýt nejde a myčka si s těmito nečistotami také často neporadí. Naštěstí existuje jednoduchý přírodní trik, který vám pomůže nečistoty ze struhadla velmi snadno a rychle odstranit.

Čištění struhadla je za trest

Malé otvory s pekelně ostrými okraji se čistí tak nesnadno, jak jen si lze představit. Zejména sýr a jiné podobně mazlavé věci, které čas od času do boje se struhadlem přijdou, nám dokáže nadělat pěkné starosti a možná vám při pokusu o čištění struhadla i několikrát přišlo na mysl, že ho raději vyhodíte a koupíte si nové. To ale dělat nemusíte. Stačí, když si na pomoc vezmete starý dobrý citrón.

Rozkrojte citrón na polovic a s jednou půlkou pečlivě potřete všechny skvrny a znečištění na struhadle. Můžete jej jemně ostrouhat, aby se šťáva dostala do všech záhybů a zákoutí. Nezapomeňte i druhou stranu strouhací plochy. Pak kyselou šťávu nechte pár minut působit, aby krásně rozpustila veškeré usazeniny na struhadle, a pak už jen stačí opláchnout pod tekoucí vodou. Ano, až tak moc je to snadné!

Zbytek citrónu se hodí také

Pokud byste uvažovali, co se zbytkem citrónu, rozhodně ho nevyhazujte. Stejným způsobem, jako kyselina citrónová ve šťávě zatočila s nečistotou na struhadle, poradí si také s jinými skvrnami třeba na oblečení či okenních rámech. Stačí potřít šťávou, chvilku nechat působit a setřít.

Kromě toho můžete samozřejmě šťávu využít i pro své zdraví. Obsahuje spoustu vitaminu B a C a také draslík, bílkoviny, antioxidanty, vápník, hořčík a pektin. Díky tomu citróny příznivě ovlivňují náš imunitní systém, působí protizánětlivě a dokonce pomáhají hubnout. Chcete-li ze šťávy získat maximum, trochu jí vymačkejte do sklenice s vodou, kterou si dejte každé ráno na lačný žaludek a nejlépe i každý večer před spaním. Bude se vám lépe usínat.

Obrázky: Pixabay