Krásné herečky posilují: Co dokázaly křehotinky obětovat pro svoji roli?

Stát se herečkou, to si žádá spoustu práce, i když to tak na první pohled mnohdy nevypadá. Pro roli ve filmu je třeba mnohé protrpět. Potřebuje mít herečka ve své roli dokonalé svaly? Sezením na gauči je určitě nezíská. Teprve pořádná dřina v posilovně jí je pomůže vybudovat. Představíme vám několik hereček, které kvůli vysněným filmovým úlohám musely projít pořádně tvrdým tréninkem.

Obvykle známe Demi Moore a další hollywoodské hvězdy na červeném koberci. Mnohé z nich se ale umí zdatně otáčet i v posilovně.

Zpevněná Lara Croft

Když Alicia Vikander dostala roli Lary Croft pro film Tomb Raider, spoustu lidí zajímalo, jak získá formu a obstojí v konkurenci Angeliny Jolie, která roli hrála předtím. Alicia se nenechala zahanbit. Zkombinovala cyklistiku, bojové umění, horolezectví a plavání. Vražedné tréninky přinesly své ovoce v podobě 12 liber svalů navíc.

Spoustu fanoušků Alicie Vikander zajímalo, jak se coby nová Lara Croft popere se svojí kondičkou.

Kybernetická vojanda

Jednoduché to neměla ani Scarlett Johansson v roli kybernetického vojáka ve filmu Ghost in the Shell. Jak si s rolí poradila? V rámci přípravy zdvojnásobila tréninky v posilovně a přidala i bojová umění.

Spousta lidí vnímá Scarlett Johansson jako mimořádnou krasavici. Na roli v Ghost in the Shell se ale musela stát opravdu železnou ženou.

Vydřená černá labuť

Role černé labutě (Black Swan) se stala pro Natalii Portman také těžce vydřenou. Celý rok strávila s mistry choreografie, pět hodin denně, každý den. Musela rozvíjet své baletní schopnosti. Jakmile začala natáčet, počet hodin baletu se radikálně zvýšil z pěti na šestnáct hodin denně. Měla také velmi omezující dietu a shodila 20 liber.

Natalie Portman se v roli Černé labutě musela zdokonalit v baletu.

Zabiják Bill

Několik stylů kungfu, různé styly zacházení s bojovými meči, bojová umění, boj s noži a házení noži, to vše musela ovládnout Uma Thurman pro film Kill Bill.

Umu Thurman čekala výuka bojových umění.

Boxující dítě

Hillary Swank musela pro roli ve filmu Million Dollar Baby také hodně obětovat. Naplánovaný měla celý den od jídla až po tréninky včetně bloku spánku. Aby získala svaly, musela přibrat a jíst hodně bílkovin. Nakonec získala 19 liber svalů a také svého druhého Oskara. Boxování a dřina v posilovně se tedy vyplatily…

Krasavice, která se musela naučit boxovat, to je Hillary Swank.

Kaskadérka Demi

Také Demi Moore ukázala, že není žádnou zjemnělou holčičkou. Pro film G.I.Jane musela pořádně zamakat. Zvládla i kaskadérské kousky, a aby to dokázala, cvičila se skutečnými Navy SEAL, speciálními jednotkami amerického námořnictva. Trénovala každý den, a to včetně kardio cvičení a vzpírání.

Jemná Demi Moore. Kdo by do ní řekl, že trénovala se speciálními jednotkami námořnictva USA?

Atomová blondýnka

Charlize Theron hraje ve filmu Atomic Blonde špičkovou agentku MI6. Na obrazovce vypadá skvěle, ovšem jedině díky čtyřhodinovému každodennímu tréninku.

Kvůli tomu, aby se Charlize Theron mohla stát atomovou blondýnkou, musela mít pořádně natrénováno.

Zdroj: brightside.me