Toužíte být známou celebritou? Přečtěte si příběhý slavných, mnohdy to není žádný med

My, obyčejní lidé většinou vidíme pouze tu stránku, kde figurují miliardové smlouvy, dovolené po celém světě v těch nejdražších resortech a popularita milionů fanoušků. My jsme se ale rozhodli, ukázat i druhou stranu mince. Můžete se vžít do situace, být člověkem, jehož život vypadá jako sen a co musí obětovat pro svůj úspěch.

Daniel Day-Lewis, herec

Držitel 3 Oscarů je známý svou důsledností, co se příprav na roli týká. Například, strávil 6 měsíců v přírodě stavěním kánoí a vytvářením pastí na zvířata, aby co nejlépe pochopil charakter hlavní postavy ve filmu Poslední mohykán. Film Gangy v New Yorku mu přinesl roli řezníka, kdy si kvůli přípravě na tuto postavu odnesl pneumonii, jelikož odmítl nosit teplý oděv. Jeho postava ve filmu totiž také žádný neměla.

Před natáčením snímku Moje levá noha strávil herec 2 měsíce v nemocnici s lidmi, kteří trpěli mozkovou obrnou. Nechal se připoutat na invalidní vozík a krmit zaměstnanci. Dokonce si nějakým způsobem zlomil 2 žebra. 18 měsíců strávil tréninkem boxu, aby byl před natáčením filmu Boxer v co nejlepší kondici. Měl takovou průpravu, že by mohl soutěžit profesionálně. Když momentálně nenatáčí, svůj čas věnuje pracím, které nesouvisí nijak s jeho profesí herce. Například jednou získal práci jako švec.

Ed Harris, herec

Když si herec Ed Harris přečetl životopis Michaela Pollocka, začala jeho desetiletá cesta, jak přenést život malíře na velkou obrazovku. Seznámil se se všemi knihami a dokumentárními filmy věnovanými Pollockovi, navštívil galerie, analyzoval jeho obrazy, začal kouřit jeho oblíbené cigarety, podíval se do jeho domu, dokonce spal v jeho posteli, postavil studio, kde se učil malovat a v neposlední řadě maloval i jeho obrazy, které se objevily také ve filmu Pollock.

Taylor Phinney, cyklista

Taylor je profesionální silniční závodní cyklista a mistr světa. Zřejmě součástí každého sportovce jsou nějaká zranění, zlomeniny a šrouby v těle. A Taylor není výjimkou. Je absolutně proti jakémukoliv dopingu, nebere ani povolená analgetika, protože bolest považuje za nezbytnou součást sportu. V roce 2014 si zlomil holeň a lýtkovou kost během závodu, ovšem jeho silná vůle společně s lékařskou podporou mu pomohla se zotavit a pokračovat v jeho kariéře.

Joaquin Phoenix, herec

Joaquin se připravuje důkladně na každou svou roli. Zatímco se Russell Crowe dostával do formy pro svou roli gladiátora ve stejnojmenném filmu, Joaquin se věnoval detailům jako je zacházení s mečem. Dokonce ho všude bral s sebou, aby si zvykl na jeho váhu a přizpůsobil se odpovídající chůzi. Pro další velkolepý snímek Walk the Line se naučil hrát na kytaru a zpívat.

Michael Jordan, basketbalový hráč

Ve škole byl Michael vyřazen z několika týmů, jelikož jeho skoky nedosahovaly výškových standardů. Jenže jeho touha pro basketbal byla silnější a tak každý den střílel na koš, aby rozvíjel své dovednosti. Nakonec se dostal do NBA a stala se z něj superstar díky neuvěřitelnému množství tvrdé práce.

Linda Hamilton, herečka

Aby se herečka připravila na roli Sarah Connor ve filmu Terminátor, 13 týdnů před natáčením začala trénovat kardio, vzpírání, střílení a judo. K tomu upravila jídelníček tak, že její strava neobsahovala žádný tuk. Její trenér, který jí dával takto do těla, dokonce chtěl, aby plavala v oceánu se zavěšeným závažím, a to vše pár měsíců poté, co porodila svého syna. Dnes je Linda po 27 letech stále ve skvělé formě a je připravena se zúčastnit dalšího pokračování Terminátora.

Mikel John Obi, fotbalista

Když se během světového poháru 2018 připravoval na zápas s Argentinou nigerijský kapitán Mikel John Obi, obdržel zprávu o únosu svého otce. Informaci dostal přímo od únosců, kteří žádali výkupné. I přes takovou situaci Mikel odehrál celých 90 minut zápasu a řekl, že nemůže nechat 190 miliónů nigerijských fanoušků čekat. Za týden policie zachránila jeho otce, který se následně zotavoval v nemocnici ze zranění.

Arnold Schwarzenegger, herec

Arnold je opravdu oddaný své profesi. Dokázal to již několikrát. Například, se 6 měsíců učil s Jamie Lee Curtisovou tango pro film Pravdivé lži, což se dalo zužitkovat také ve filmu Junior. Ale na dno si zřejmě sáhl při natáčení filmu Predátor. Shodil téměř 12 kg kvůli střevním potížím ze špinavé vody. Filmování začínalo ve 3 hodiny ráno, kdy se musel plazit v chladné, špinavé vodě plné pijavic a Kevin Hall ho neustále bil, jelikož měl v masce velmi omezené vidění. Pauzu od natáčení si vzal pouze tehdy, kdy se měl ženit, líbánky trvaly jen 3 dny, pak se opět vrátil do džungle.

Montel Williams, moderátor

V roce 1999 byla televiznímu moderátorovi diagnostikována roztroušená skleróza, která začala přispívat k poškození nervových vláken. V roce 2009 Montel řekl, že musí překonávat každodenní bolest. Jeden z faktorů, který ovlivňuje vývoj této nemoci je stres a práce v televizi obsahuje jeden velký stres. Přesto Montel stále bojuje se zákeřnou nemocí pomocí přísných diet, cvičení a léků obsahující konopí.

BONUS: Dan Manchina, skateboardista

Už jako 13letý chlapec Dan věděl, že trpí degenerativním onemocněním zraku a jakákoliv fyzická aktivita by mohla tento proces urychlit. Dnes je slepý na levé oko a na pravé dokáže rozeznat pouze pár barev, ale i přesto stále neopouští svou vášeň a drží se skateboardingu. Trénuje každý den a nebojí se zranění. Díky své vůli se stane tváří značky Red Bull.

zdroj: brightside.me