Dejte sbohem menstruačním bolestem díky domácímu elixíru ze dvou přísad

Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. I tak ale pro mnohé z nás představuje velkou každoměsíční zátěž, zejména pokud je provázena neutuchajícími bolestmi a křečemi. Ty někdy dokážou být tak velké, že nás paralyzují a odříznou od běžného života. Naštěstí ale existuje několik způsobů, jak se těchto bolestí zbavit. Jedna z nich se jmenuje Ibalgin. Populární růžový lék proti bolesti však představuje značnou zátěž pro náš žaludek i játra. Proto se mnohé ženy obracejí k přírodě a hledají řešení tam. A také nacházejí. Poradíme vám recept na krásný elixír, který vás nejen zbaví menstruačních bolestí, ale také vás celkově „hodí do pohody“.

Proč menstruace bolí?

Pekelné křeče v podbřišku každý měsíc trápí miliony žen po celém světě. To ale sotva někoho uklidní, když leží vzhůru nohama pod peřinou a svíjí se v křečích, které ne a ne přestat. Je to ale přirozený proces, který spouští ženské hormony prostaglandiny, které jsou zodpovědné za kontrakce dělohy, která se tímto procesem zbavuje odlupující se děložní stěny s neoplodněným vajíčkem. Někdy pak může být příčina závažnějšího charakteru.

Bolestivou menstruací se může projevovat například endometrióza, děložní myomy či různé druhy zánětů. Pokud proto na bolestivou menstruaci netrpíte, ale přesto se náhle bolest objevila, neváhejte se poradit s lékařem. Vždy platí, že včasná diagnóza urychluje a ulehčuje léčení.

Pokud však na bolestivou menstruaci trpíte každý měsíc, snad vás potěší, že po těhotenství tento stav většinou přechází. Naneštěstí bolest v podbřišku není to jediné, co nás během menstruace trápí. Často se připojí také nevolnost, průjem, závratě, bolesti hlavy a podrážděnost či deprese. Domácí lék, který se vám chystáme představit, naštěstí odstraňuje všechny zmíněné symptomy.

Levandulový elixír proti menstruačním bolestem:

·         50 g levandulových květů i s listy

·         1 litr vody

Levanduli vložte do studené vody a přiveďte k varu. Pak ihned odstavte z kamen a nechte ji samovolně vychladnout. Přes plátno přefiltrujte a vodu si uschovejte v lahvičce z tmavého skla. V levandulovém odvaru namáčejte obklady a přikládejte na břicho dva až třikrát denně.

Obrázky: Freepik