Do praní vždy přidávejte ocet. Zajistí čistotu a svěžest prádla

Používá se hlavně v kuchyni, ale zkušené hospodyňky vědí, že by ho měly používat také ve své koupelně. Konkrétně při praní. Máme na mysli ocet, který je velmi dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy chcete mít dokonale čisté a také voňavé prádlo. Kdy a jak může pomoci? Podívejte se na konkrétní příklady.

Obnova barev

Je vaše barevné oblečení vybledlé a dávno nezáří tak, jako tomu bylo v době koupě? Není třeba zoufat, jelikož barvy lze jednoduše obnovit. Kromě prášku stačí použít také ocet. A to zhruba 100 mililitrů na jednu prací várku. Uvidíte, jak bude po vyndání vaše oblečení zářit.

Alternativa k aviváži

Ta má za úkol oblečení primárně změkčit, aby bylo velmi pohodlné na nošení. Aviváž je ale drahá, a tak ji můžete nahradit právě octem. Stačí zhruba stejná dávka a uvidíte sami, že takto dokonale měkké prádlo jste neměli ani po použití známých značek aviváží.

Účinné bělidlo

Nemůžete doprat bílé oblečení, které je spíše zašedlé a jsou na něm také žluté skvrny? Ani tady není nutné zoufat, jelikož vám pomůže právě ocet. Buď ho přidejte do pračky, nebo ho smíchejte s vodou a prádlo do něho na několik hodin namočte.

Odstranění stop po pracím prášku

Pokud používáte sypký prací prášek, tak se může stát, že na vašem oblečení ulpí. To vypadá nejenom nevzhledně, ale může to způsobit i vyrážku. Jak něco podobného eliminovat? Opět pomocí octu. Stačí přidat již jednou zmíněných 100 ml do pracího cyklu.

Neutralizace pachů

Zdá se vám, že je prádlo po vyprání načichlé? Vliv může mít nečistota v pračce. Tu je vhodné důkladně vyčistit. A to právě octem. Dále ho trochu přidávejte i k pracímu cyklu, čímž zajistíte, že po vyprání bude prádlo dokonale voňavé.

Odstranění chlupů a vlasů

Může se stát, že po vyprání budou stále držet na oblečení. Pokud nemáte sušičku, která je pomůže odstranit, tak používejte při praní ocet. Tím zamezíte i vzniku statické elektřiny na prádle.