Chlupatá chůva se čtyřma nohama a ocasem. Něžná péče dobrmana o miminko zahřeje u srdce každého

Pes je nejlepší přítel člověka. Miminko v kolébce zřejmě nemá tušení, že Tommy je jeho nejlepší přítel, ale už teď je jasné, že si spolu časem užijí spousty legrace a budou těmi nejlepšími parťáky. Hlavní roli v příběhu z Crawley ve Velké Británii hraje něžný dobrman Tommy, který sice svým vzezřením vzbuzuje veliký respekt, jedná se ale o dobrosrdečného a milého psa.

Dobrman, miláček dětí?

Největší z pinčů, dobrman, je plemeno psa, které bylo vyšlechtěné za účelem obrany a hlídání, nejčastěji se používá pro služební účely. Je kombinací pinče, rotvajlera, ohaře, teriéra i greyhounda, jedná se o velmi temperamentního, ale chytrého psa, který dokáže být skvělým společníkem. To je i případ Tommyho, který je báječným parťákem rodičům malého miminka.

Video s Tommym se stalo virálním

Miminko se blaženě houpe v elektrické kolíbce, když Tommy zjistí, že nespí a kope nožičkama. Jedinečná šance jít si s malým tvorem hrát, napadne zřejmě dobrmana a začne přinášet dítěti své nejoblíbenější hračky. Samozřejmě začne tenisovým míčkem, který slouží pro nekonečnou zábavu. Nejčastěji hází míček při procházkách pán, zatímco Tommy běhá a přináší vzorně aport. Miminko ale na míček příliš nereaguje a k překvapení Tommyho mu jej nehází tak jako jeho pán. Co dalšího zkusí? Netrvá dlouho a na kameře se opět objevuje Tommy, tentokrát s oblíbenou plyšovou hračkou, i tu pokládá miminku do kolébky na nožičky. Natočené video se stalo okamžitě virálním.

I cvičený pes musí být pod dohledem

Tommy je cvičený pes, který má mírnou a přátelskou povahu a rodiče dítěte sledují situaci přes kameru. I přesto, odborníci vždy doporučují, aby se psi setkávali s dětmi, tím spíše těmi nejmenšími, pod dohledem dospělé osoby. Každý pes totiž může zareagovat nepředvídatelně, protože jej může dítě rozrušit nebo svým chováním pohněvat. Při dodržení všech pravidel se ale jistě stanou v pozdějších letech těmi nejlepšími přáteli a dobrman bude dítěti tím nejoddanějším ochráncem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com