Domácí lék na menstruační bolesti uleví a nezatíží tělo chemií

Menstruační bolesti trápí velké množství žen a někdy mohou být až paralyzující. Často nás bolesti trápí nejen během menstruace, ale také pár dnů před ní a toto nepohodlí se negativně podepisuje na naší celkové náladě a psychické kondici. Mnoho žen proto tyto bolesti řeší polykáním různých léků proti bolesti, které ale zatěžují žaludek a játra a ne vždy účinkují takovým způsobem, který byste od nich očekávaly. Naštěstí lidové přírodní medicína má lék i na tento druh obtíží. Lék si tak velmi snadno můžete připravit i samy doma. Nebude vás to stát téměř nic a svému tělu tím jen prospějete.

Proč menstruace bolí?

Menstruační křeče mívají podobu dráždivé bolesti a křečí v podbřišku, případně neutuchající bolesti vyzařující až do dolní části zad a boků. Pokud jsou enormně vytrvalé a silné, je zapotřebí poradit se nejprve s lékařem. Může to být příznak některé ze závažných chorob, jako je endometrióza nebo děložní myomy. To však naštěstí není nijak zvlášť časté, nicméně je vhodné tyto možnosti vyloučit. Až poté se můžete pokusit o domácí léčbu svých obtěžujících bolestí.

Tyto bolesti bývají způsobené vysokou hladinou ženských hormonů, které mají na starosti „úklid“ dělohy před uvolněním nového vajíčka do vejcovodu. Každý měsíc se děloha připravuje na případné uhnízdění oplodněného vajíčka a připravuje „půdu“ pro výživu embrya. Když k oplodnění nedojde, potřebuje se tělo zbavit staré zárodečné placenty a vystavět novou. Proto dochází ke stahům dělohy podobných porodu, kdy se placenta vypuzuje ven. A tyto stahy někdy bolí.

Naštěstí existuje domácí lék na bolesti i další příznaky, které ženy během menstruace a pár dnů před ní pociťují, jako jsou bolesti hlavy, závratě, podrážděnost nebo nevolnosti.

Domácí přírodní lék na menstruační potíže

Budete potřebovat:

·         50 g levandulových listů

·         1 litr vody

Listy levandule vložte do studené vody a na kamnech přiveďte k varu. Poté ihned vypněte teplo a nechejte přirozeně vychladnout. Poté nekovovým nástrojem odstraňte z odvaru rostlinný materiál a tekutinu slijte do neprůhledné lahvičky. V případě výskytu menstruačních bolestí namočte šátek nebo kapesník levandulovým odvarem a přiložte si jej na břicho. To opakujte dvakrát až třikrát denně.

Pokud chcete efekt obkladů posílit, přidejte odvar do stejného množství horké vody, aby byly obklady teplé. Teplo pomáhá zvyšovat průtok krve a uvolňuje svalstvo, čímž snižuje bolest.

Obrázky: Freepik