Domácí metoda stará již 50 let dokáže určit funkci vaší štítné žlázy. Jediné, co budete potřebovat je teploměr

Před 50 lety bylo lékaři zjištěno, že tělesná teplota je skvělým ukazatelem funkce štítné žlázy, zejména teplota, která je naměřena ráno čerstvě po probuzení.

Jak začít s testem?

Ve večerních hodinách si připravte teploměr na ráno tím, že sklepnete teplotu na nižší než 35 stupňů. Ráno ihned po probuzení vložte teploměr do podpaží, abyste získali co nejlepší výsledek. Mezi pokožkou a teploměrem by nemělo být oblečení. Držte po dobu 10 minut a následně zkontrolujte výsledek. Nezapomeňte si údaje zapsat.

Výsledky

Normální ranní teplota by měla být mezi 36,5 – 36,8 stupni, ta značí, že vaše štítná žláza pracuje tak, jak by měla. Pokud jsou výsledky nižší než 36,5 stupně, jedná se o sníženou funkci štítné žlázy, což vede k hypotyreóze – úbytek energie, únavě, vypadávání vlasů, suché kůži, bolesti hlavy, chronické infekci a špatné soustředěnosti. Pokud je teplota naopak vyšší než 36,8 stupňů, pak je její funkce zrychlená a mluvíme o hypertyreóze, jejíž příznaky jsou nervozita, ztráta hmotnost, horká a vlhká kůže a zrychlený srdeční tep.

Test byste měli opakovat nejméně tři dny, abyste získaly co nejpřesnější informace. Pokud se domníváte, že je vaše teplota mimo normální hodnoty, poraďte se se svým lékařem.

Znáte tento druh testu, který můžete provést i z pohodlí domova? Dejte nám vědět do komentářů a nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com