Domácí peeling na čištění pleti za pár korun. Z kávy, medu a aktivního uhlí

Mít krásnou pleť nemusí být nic nedostupného. Není vždy nutné utrácet stovky a tisíce korun za krémy a další produkty. Vždy platilo, že to nejúčinnější, nejlepší a nejsilnější se dalo vyrobit z věcí, které měl člověk běžně doma. A platí to i v případě, kdy chcete prospět své pleti. Podívejte se, jak na domácí peeling.

Postačí jenom tři ingredience

Žádná chemie, ani žádné složité ingredience. Jenom tři naprosto běžné věci, které máte stoprocentně doma. Dvě najdete ve své kuchyni a třetí ve vaší domácí lékárničce. Na domácí peeling totiž budete potřebovat pouze kávu, dále med a potom už jenom aktivní uhlí. To je někdy označované jako živočišné uhlí. Jde o známý černý prášek, který se využívá v případě průjmů.

Příprava je hračkou

Připravit si tento domácí peeling je jednoduché. Potřebovat na něho budete jednu lžíci medu, dále jednu lžíci jakékoliv mleté zrnkové kávy a potom půl lžíce drceného aktivního uhlí. Všechny tyto ingredience se smíchají dohromady, až vznikne směs sice nevábného vzhledu a konzistence, ale až ji použijete tak se přesvědčíte o tom, že má velkou sílu.

Aplikujte třikrát týdně

Aplikace domácího peelingu by měla být realizována krouživými pohyby, na oblast vašeho obličeje, ale i čela, krku, stejně jako například i dekoltu. Nanášet můžete klasicky pomocí prstů, stejně jako lze využívat i různé kartáčky, stejně jako houbičky. Po aplikaci nechte peeling pár minut na obličeji a poté opláchněte studenou vodou. Celý postup opakujte několikrát týdně.

Proč právě tyto tři suroviny?

Každá je v něčem unikátní a dohromady vytvářejí skvělou kombinaci. Aktivní uhlí dokáže účinně eliminovat vše škodlivé, od nečistot po toxiny. Kofein z kávy zase podpoří krevní oběh a napomůže prokrvování kůže. Med je zase přírodním antioxidantem s antibakteriálními vlastnostmi, což eliminuje jakékoliv zdravotní komplikace, které se mohou na kůži objevit.