Domácí pěstování zeleniny a bylinek. Tyto rostliny zvládnete pěstovat bez hlíny i bez zalévání

Že se při pěstování rostlin a plodin neobejdete bez dostatku zeminy a bez pravidelného zalévání? Ukážeme vám, že to není až tak úplně pravda. Ani jedno není nutné, když se naučíte tento postup a začnete pěstovat to správné.

Stačí jenom sklenice vody

Jak na dané pěstování? Je to velmi jednoduché, jelikož nebudete potřebovat nic jiného než sklenici vody. Právě ta bude stačit k tomu, aby se dané rostlině dobře dařilo a sama od sebe rostla. Tím se jenom potvrzuje, jak jsou některé rostliny nenáročné. Toto jsou ony.

Česnek

V naší kuchyni je nezastupitelným pomocníkem. Pokud si ho chcete i sami pěstovat, tak vám stačí větší mísa, do které dáte na dno trochu vody. Do té položíte jednotlivé stroužky česneku a potom stačí pozorovat, jak se rychle a jednoduše ujmou.

Jarní cibulka

Také jedna z rostlin, která si našla cestu i do našich kuchyní. Pokud ji nechcete stále dokola kupovat, ale chcete si ji vypěstovat, zkuste tuto metodu. Stačí jenom když natočíte vodu do sklenice a jarní cibulku v ní necháte, ať si sama roste.

Čínské zelí

Známé a populární. A také velmi jednoduché na pěstování. Místo klasické zeminy vám plně postačí jenom nádoby s trochou vody. Do té ponořte onu spodní část. zelí se ujme, začne růst a vy můžete vždy jenom odtrhnout tolik listů, kolik potřebujete.

Mrkev

Tato notoricky známá zelenina nemusí růst jenom v klasických záhonech. Stačí když jí seříznete tak, aby jí zůstal kousek jejího vršku. Řezem ji stačí položit do trochy vody a už můžete pozorovat, jak dobře a také jak jednoduše bude růst.

Máta

Ať už ji chcete do čaje nebo do osvěžujících nápojů, můžete jí doma mít dostatek díky této metodě pěstování. Dejte mátu do sklenice s vodou a nechte ji růst. Kdykoliv budete potřebovat, stačí odloupnout pár lístků, které později zase dorostou.

Rozmarýn

Skvělá aromatická bylina do kuchyně. Jestliže ho chcete mít neustále dostatek, není nic jednoduššího, než pár větviček ponořit do vody a nechat je, ať si průběžně rostou svým životem.