Druhy potravin, které pomáhají redukovat váčky pod očima

Tmavé kruhy a váčky pod očima se objevují, zejména když máme nedostatek spánku či jsme dlouhodobě ve stresu. Nepůsobí nijak krásně a ani nejsou úplně příjemné, a proto bychom se jich rádi obvykle velmi rychle zbavili. Existuje spousta drahých komerčních krémů a sér, které za tímto účelem můžeme vyzkoušet, nicméně k dispozici máme celou řadu mnohem jednodušších a hlavně přírodních a dostupných variant, které nám s váčky pod očima mohou pomoci. Tyto produkty jsou nejenom finančně nenáročné, ale obvykle také vysoce účinné. A najdeme je v každé ledničce.

Plnotučné mléko

Jedním z nejdostupnějších materiálů, které nám pomohou proti váčkům pod očima je plnotučné mléko. Kyselina mléčná má na pokožku velmi zklidňující účinek a dokáže ji skvěle hydratovat. Namočte dva vatové tampony do studeného mléka a na deset minut si je přiložte na oči.

Vaječné bílky

Bílky z vajíček nejenže pomohou odstranit tmavé kruhy pod očima, ale také krásně zjemní pokožku a pomáhají předcházet vráskám. Oddělte bílky od žloutků, bílek rozšlehejte a malým štětečkem aplikujte do oblasti pod očima. Nechte působit po dobu 15 minut a pak opláchněte vlažnou vodou.

Zelený či černý čaj

Oba tyto druhy čajů mají zklidňující účinek na pokožku a díky svému chemickému složení mají moc snižovat otoky. Dva čajové sáčky zhruba na minutu namočte v hrnku horké vody. Pak je vložte na půl hodiny do lednice a na 15 minut přiložte na oči.

Další možností je připravit zelený čajový nálev, nalít jej do tvořítka na ledové kostky a zamrazit. Zmrzlou čajovou kostku pak zabalíme do měkkého hadříku a držíme několik minut přiloženou pod očima.

Salátová okurka

Plátky okurky jsou ikonickou klasikou a obrázek ženy s okurkami na očích během lázeňské kúry se objevily v nejednom filmovém snímku. Okurka proti váčkům pod očima totiž funguje naprosto skvěle. Mohou za to antioxidanty, které tato zelenina plná vody obsahuje. Ty mají zklidňující účinky na pokožku a disponují schopností zmírňovat otoky. Dva vychlazené plátky okurky umístěte asi na 5 minut na oči. Kruhy a váčky zmizí téměř okamžitě.

Syrové brambory

Pokud nemáte doma okurku, snadno pomůže i starý dobrý brambor. Funguje jako skvělá alternativa zelené okurky. Brambory oloupejte a ukrojte z nich dva plátky, které si přiložte na oči. Kromě toho, že odstraní kruhy a váčky pod očima, odstraní také přebytečnou vlhkost z očí.

Obrázky: Public Domain Pictures