Důvody, proč jsou příznaky alergie nejhorší hned po ránu

Pravidelně se budíte s plným nosem a svěděním v očích? Není nic otravnějšího, než ranní vstávání s příznaky alergie. Ale jak je možné, že nás nejvíce trápí ráno ihned po probuzení?

Postel nabízí dráždivé podněty

Roztoči domácího prachu zanechávají ve vaší posteli částice, jež vstupují do vašeho nosu a očí, zanechávají nepříjemné pocity. Znáte to dobře – lechtání v nose, očích a krku. Tito malí tvorové milují peří. Takže je potřeba častěji měnit ložní prádlo nebo si pořídit protiprachové ochrany na postel. Dalším překvapivým tipem je zmrazení polštářů. Během dne, máte-li velký mrazák, nechte polštáře zmrazit. Poté je vložte do sušičky, abyste dosáhli nádherného nočního spánku bez čichání veškerých nečistot, které dráždí vaše dýchací cesty.

Pozor na ranní aktivity

Jste zvyklí ráno vstát a jít si zaběhat nebo vyvenčit psa? Pyl je největším viníkem alergických atak. Jakmile hned ráno vyjdete ven, vstupujete do nebezpečné zóny. Při intenzivních činnostech dýcháte více, tudíž dostáváte velké množství pylu do dýchacích cest.

Jak můžete zabránit ranním alergiím?

Samozřejmě by bylo mnohem snazší, kdybyste mohli jen tak příznakům ranní alergie předcházet. Abyste se ale vyhnuli zbytečným změnám svého životního stylu, které by vám ve finále ani nemusely pomoci, je nejlepší  nechat se otestovat a zjistit, na co jste alergičtí. Při správné diagnóze můžete také hledat vhodné léky a vyhýbat se dráždivým podnětům. Pilulky na alergii často fungují po 1 – 2 hodinách. Budete-li je užívat večer před spaním, pravděpodobně se vám bude lépe spát a probudíte se o něco šťastnější. Vždy se nejdříve poraďte se svým lékařem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Livestrong.com