Fén neslouží pouze k vysoušení vlasů. Usnadní celou řadu domácích prací

Denní sušení vlasů a styling, to je běžné užití fénu. Víte ale, co vše umí? S jeho pomocí si můžete usnadnit celou řadu domácích prací. Stačí ho vzít, zapojit do zásuvky a zapnout. A kdy se bude hodit?

Odstraňte nálepku nebo štítek

Lepicí vrstva na nálepkách velmi dobře přilne k povrchu a je velmi vzácné odstranit ji beze stopy. Různé nálepky a cenovky nalepené prodejci v obchodech nebo zaměstnanci doručovací služby často kazí vzhled produktu, pokud je zakoupen jako dárek. Problém je však rychle vyřešen fénem. Stačí držet nálepku pod proudem horkého vzduchu, aby se vrstva lepidla trochu roztavila. Poté může být snadno odstraněna. Tato metoda pracuje se všemi druhy samolepek a povrchů.

Usušte ponožky

Vysoušeč vlasů pomůže rychle vysušit malé oděvy, například ponožky. To nebude trvat déle než 5 minut. Můžete jednoduše nasadit každou ponožku na hubici, následně samostatně vysušíte horní část ponožek. Pozor, je důležité nepoužívat nejvýkonnější režim vysoušeče vlasů, protože syntetické ponožky se při vysoké teplotě jednoduše roztají.

Rozžhavte uhlí

Milovníci grilování si také přijdou na své, tedy pokud v místě přípravy dosáhne elektrický proud. S pomocí fénu totiž můžete rychle zapálit uhlí bez použití dalších pomocných prostředků. Tento proces trvá jen několik sekund. Jednoduše fénem rozpalte nažhavené uhlíky.

Odstraňte vosk

Občas svíčka vyteče, známe to všichni. Rozlitý vosk lze snadno odstranit pomocí fénu. Nejprve musíte odstranit nadbytečný vosk z povrchu jakýmkoli improvizovaným prostředkem: pravítkem, plastovou kartou, kuchyňskou špachtlí. Hlavní věcí je nepoužívat nůž a další ostré nástroje, může to poškodit povrch. Zbylou tenkou vrstvu vosku zahřejte fénem a snadno poté utřete ubrouskem.

Malování obrázků

Malování obrázků pomocí fénu? Ano! I při kreativních činnostech můžete použít běžný fén. Jako pomocný nástroj je užitečný při vytváření obrazů. Za pár minut můžete vytvořit opravdové mistrovské dílo pomocí akvarelu. Skvrny jsou malovány střídavě v různých barvách a poté je vzduch směrován z vysoušeče vlasů do barvy. Tak to rychle schne a současně vytváří neobvyklé obrazce.

Obrázky: Stockvault