Gauč nejlépe vyčistí postupy s vařící vodou a jedlou sodou

Zašlý a špinavý gauč působí velmi nevzhledně a řada lidí se dokonce může štítit si na něho i sednout. Pokud nechcete vyhazovat peníze, nemusíte povolávat úklidovou službu, ani není třeba kupovat drahé přípravky na čalounění. Pomůže něco úplně obyčejného, co se používá na pečení, nebo při pálení žáhy. Je to jedlá soda.

Ukážeme si celkem tři jednoduché metody, jak se dá jedlá soda na čištění gauče použít. Výsledek bude vždy stejný, a to dokonale čistý gauč, který bude vypadat jako nový. Všechny tři metody se hodí jak ve chvíli, kdy ho chcete vyčistit kompletně, tak i ve chvíli, kdy potřebujete lokálně eliminovat malou, nově vzniklou skvrnu.

Roztok jedlé sody a vody

Jako první se podíváme na metodu, kdy si z jedlé sody a vody vytvoříte čisticí roztok. Potřebovat budete 5 lžic jedlé sody na půl litr horké vody. Množství samozřejmě upravte podle velikosti vašeho gauče. Potom přelijte tekutinu do lahve s rozprašovačem a aplikujte na špinavý gauč. Nechte působit i několik hodin, potom otřete, plochu vysajte vysavačem a gauč bude jako nový.

Metoda vařící vody

Základem bude vařící voda, kterou rychle přelijte do rozprašovače – vzhledem k teplotě vody ne do plastového a aplikujte na gauč. Už samotná vařící voda pomůže řadu nečistot uvolnit. Potom daný gauč posypte jedlou sodou. Tam, kde je špinavý více, aplikujte větší množství. Opět nechte působit pár hodin a potom vezměte vysavač a jedlou sodu vysajte.

Metoda samotné sody

Hodí se ve chvíli, kdy chcete gauč hlavně udržovat neustále čistý. Zde není potřeba jakákoliv voda. Vezmete jenom jedlou sodou, kterou váš gauč rovnoměrně posypete. Necháte na něm sodu asi 2 hodiny, potom vezmete vysavač a prášek vysajete. I tato metoda vede k tomu, že gauč bude čistý a barvy budou dokonale svěží a zářivé. Zkuste to.