I bez make-upu může vaše tvář vypadat skvěle, stačí k tomu pár jednoduchých triků

Přirozenost vždy byla a bude trendem, který jen tak nevyjde z módy. Bohužel dnes mnoho dívek tráví tolik času nanášením make-upu, aby vypadaly přirozeně, ovšem podle některých pravidel krásy můžete vypadat skvěle, aniž byste na vašem obličeji měly jakékoliv líčení. My vám přinášíme 10 z nich, díky kterým budete vypadat přirozeně a bezchybně.

Vytvořte si perfektní obočí

Na obličeji bez líčení je obočí nepochybně centrem veškeré pozornosti. Jeho tvar a barva mohou dokonale změnit vaši tvář. V případě potřeby jej můžete lehce obarvit, ale při výběru odstínu se ujistěte, že odpovídá barvě vašich vlasů. Pokud jste se nenarodily s hustým obočím, denně na něj aplikujte směs ricinového oleje a vitamínu A. Po několika týdnech zaznamenáte úžasnou změnu.

Zdůrazněte vaše oči

Aby váš pohled byl výraznější, natočte si řasy pomocí kleštiček a poté naneste průhledný gel. Také se snažte zbavit kruhů pod očima tím, že vezmete v úvahu váš jídelníček. Tmavé kruhy mohou být výsledkem nedostatku železa nebo vitamínu B. Oční krémy vybírejte s obsahem retinolu, mátou, zeleným čajem nebo s bělícím efektem.

Zářivý úsměv

Jasný a bílý úsměv přidává nejméně 100 bodů na kráse. Použijte bělící pastu, zejména po konzumaci kávy nebo vína. Pokud jsou vaše zuby přirozeně šedé nebo žluté, nechte si je vybělit profesionálně.

Nezapomínejte na rty

Výživa a hydratace jsou důležité nejen pro vaši pleť, ale i pro vaše rty. Používejte balzámy, které můžete občas nahradit olivovým nebo jiným přírodním olejem. Jednou týdně masírujte rty jemným kartáčkem na zuby nebo špičkami prstů – těsně předtím byste je měly navlhčit a nanést trochu cukru.

Pečujte o své vlasy

Barva a střih, které byly provedeny již dávno, nejsou moc lichotivé pro tvář bez make-upu. Volte jednoduché účesy a přirozené barvy, protože drastické změny by mohly být neslučitelné s přirozeným vzhledem. Pravidelně je stříhejte, používejte výrobky s ochranou před teplem a nepřehánějte to se stylingovými produkty. Můžete použít kokosový olej pro větší lesk nebo bylinné výtažky k oplachování.

Ochrana před sluncem

Ultrafialové záření výrazně přispívá ke vzniku vrásek a dalších faktorů stárnutí. Kromě toho vede k rakovině kůže a lidé se světlou pletí mohou být nejvíce postiženi. Výrobky se silným ochranným faktorem by proto měly být používány nejen v létě, ale po celý rok.

Soustřeďte se na vaši pokožku

Odborníci věří, že bychom si neměli umývat obličej více než 2x denně. A úplně nejlépe uděláte, když budete mýt obličej jen před spaním. Ráno si tvář čistěte pleťovým mlékem, vodou nebo kostkou ledu. Nejdůležitější je příliš si nedřít kůži. Jednou týdně použijte pleťovou masku a pokud vaše pleť není příliš citlivá, můžete sáhnout i po různých druzích peelingu.

Dbejte na dostatek spánku

Kvalitní spánek (7-9 hodin) je nezbytný pro udržení dokonalé a zdravé pokožky. Snažte se jít spát před půlnocí, protože poté začne tělo produkovat melatonin. Spěte na zádech, abyste snížily riziko vzniku předčasných vrásek.

Přehodnoťte váš jídelníček

Mořské ryby, rostlinné oleje, semínka a ořechy patří mezi nejdůležitější potraviny. Jsou skvělým zdrojem mastných kyselin, vitamínu E a karotenu, které patří mezi hlavní zbraně v boji proti volným radikálům. Mléčné výrobky jsou zase klíčem ke zdravé mikroflóře.

Objevte svou barvu

Správná volba barvy vašeho oblečení vylepší tón vaší pleti, skryje nedostatky a zdůrazní váš celkový vzhled. Vyvarujte se tmavých a studených odstínů, včetně bílé. Čisté a jasné barvy jako je modrá, tyrkysová, smaragdová, broskvová jsou nejlepší volbou. Máte-li specifickou barvu pleti, pak se musíte řídit konkrétními pravidly, jaké barvy oblečení vašemu typu pleti sedí nejlépe.

zdroj: brightside.me