Inspirace pro kutily. Zahradní nábytek vytvořený z dřevěných palet

Dřevěné palety jsou původně určeny pro manipulaci se zbožím ve skladech. Jsou ale robustní, pevné a z kvalitního dřeva, což je předurčuje jako skvělý materiál dalšímu zpracování v kutilské dílně. Dvě šikovné ruce, pila, elektrický šroubovák a brusný papír jsou skvělý základ pro výrobu různých druhů domácího i venkovního nábytku, které nejenže jsou za hubičku, ale kromě toho vypadají kreativně a mají styl. Přinášíme vám pět tipů, jak europalety proměnit v užitečné vybavení zahrady s naprostým minimem práce.

Držák na zahradní náčiní

Garáž nebo kůlna bývají prostory spíše chaotickými, neboť musí pojmout veškeré důležité nářadí a nástroje pro údržbu domu i zahrady. Naneštěstí toto nářadí nebývá obvykle z těch nejskladnějších. Košťata a hrábě volně opřené o zeď nebývají právě nejbezpečnější. Stačí ale jedna europaleta umístěná u zdi ve svislé poloze, která poslouží jako odkladový prostor pro uschování těchto nástrojů a je po problémech. Úsilí je tady takřka nulové.

Zahradnický stolek

Najít pracovní prostor na přípravné zahradnické práce nebývá právě jednoduché. Do bytu si sazeničky a hlínu tahat nechceme, abychom si tam nenašpinili – ale kde jinde vysazovat semínka a sazeničky? Zhruba ze sedmi palet můžete vytvořit pracovní stůl pro zahradníky, kde budou úložné poličky pro květináče, drobné nástroje a další vybavení. Stačí seskládat palety na sebe a některé z příčných prken vyřezat tak, aby vznikly úložné prostory. Ti šikovnější si mohou z odříznutých prken slepit šuplíčky.

Sklápěcí zahradnický stolek

Jednodušší a skladnější varianta předchozího. Takový sklápěcí stolek lze snadno vyrobit ze dvou palet, dvou řetězů a čtyř háčků. Jedna paleta je upevněná na zdi a druhá je k ní připevněna za pomocí řetězů tak, aby se dala směrem nahoru sklopit ke zdi. Jak důmyslné!

Bar

V jednoduchosti je krása a o tomto baru to platí dvojnásob. Stačí vzít dvě europalety, obrousit jejich povrch a připevnit je žebrováním k sobě. Nahoru připevněte pár dlaždic, širší prkno nebo kus parapetu a máte hotový zahradní bar nebo polici pro prezentaci květináčů nebo svíček.

Dekorativní stěna

Paleta postavená příčnými prkny vpřed může posloužit jako držák na truhlíky plných pestrobarevných květin, které tak snadno ozdobí vaši terasu, chodbu nebo skleník.

Obrázky: Pixabay/ Pinterest