Inspirujte se našimi tipy a vyzdobte si domácnost dekoracemi ze skleněných láhví

Recyklace je dnes velké téma. Když s ní začnete sami, prospějete planetě více, než když nepotřebnou věc hodíte do příslušné popelnice. Příkladem jsou klasické skleněné lahve. Výrobky z nich dokážou skvěle vylepšit váš domov. Co se z nich dá vyrobit?

Stylové záhony

Využijte je na své zahradě. Stačí trocha inspirace a můžete vytvořit velmi originální záhony pro všechny své okrasné rostliny. Ty jasně oddělíte od druhých a jednoduše upravíte i směr jejich správného růstu.

Netradiční sklepení

Inspirujte se tímto mužem. Ten si na své zahradě vybudoval netradiční sklepení ve tvaru iglú. Lahve nejenom zdobí jeho povrch, ale jsou použity na velmi povedenou vitráž místo klasického okna.

Krásná vitráž

Toužíte po soukromí a chcete na svém pozemku postavit vysoký plot? Dejte sbohem nudnému šedivému betonu a zapracujte do něj jakoukoliv svou skleněnou lahev. V případě barevného skla bude výsledek naprosto unikátní.

Netradiční svítidlo

Skleněné materiály se u svítidel používají odnepaměti. Navažte na tuto tradici a využijte lahve třeba k tvorbě stylových luceren, lustru, nebo originální lampičky na noční stolek. Fantazii se meze rozhodně nekladou.

Stojánky na svíčky

Milujete světlo i vůni svíček? Vytvořte si z lahví praktické stojánky. Stačí pouze dno lahve které poslouží jako základ na čajovou svíčku. Stejně tak můžete svíčky zavěsit dovnitř lahve, že je jednoduše natlačit do hrdla místo špuntu.

Praktická závlaha pro rostliny

Milujete květiny a nebaví vás zalévání? Použijte lahev od vína, tu naplňte vodou a poté zašpuntujte. Vezměte obyčejný vrut a zašroubujte ho do korkového víčka. Potom stačí obrátit lahev dnem vzhůru a bude sama dávkovat vláhu vašim květinám.

Pomocníci v domácnosti

Hledáte skutečně originální dávkovač na mýdlo? Lahev od světoznámé whiskey je pro tento účel jako stvořená. Hrdla lahví od vína zase poslouží jako stylová slánka a pepřenka, nebo jako držák klasických dřevěných párátek.

Krásná zvonkohra

Stačí opatrně nařezat jakoukoliv nepotřebnou lahev, přidat pár desítek centimetrů vlasce a můžete si vytvořit originální zvonkohru na váš balkon či na vaši terasu. Jakmile lehce zafouká vítr, uslyšíte nádherný zvuk lehce cinkajícího skla.

zdroj: sovkusom.ru