Íránská princezna: Dnes je podle většiny ošklivá, v minulosti byla symbolem dokonalosti a krásy

Trendy v tom, co je krásné, co je trendy, nebo dokonce co je sexy se mohou měnit velmi rychle. My se zaměříme na jeden historický, na íránskou princeznu, která byla ve své době symbolem dokonalé krásy. Dnes by podle současných měřítek jenom těžko uspěla. Když komukoliv ukážete její fotografii, s největší pravděpodobností vám řekne, že je ošklivá. Dříve tomu bylo jinak.

Známá íránská princezna

Princezna Zahra Khanom Tadj es-Saltaneh je patrně jednou z nejznámějších žen historie. Ani ne tak proto, co v životě dokázala, ale spíše proto, jak vypadala. Díky řadě dochovaných fotografií je možné posoudit, jak je na tom z hlediska krásy posle současných měřítek. Pokud budeme taktní tak musíme říci, že moc dobře ne. Ostatně posuďte sami. Dost možná jste její fotografii už někdy a někde viděli, protože princezna Zahra Khanom Tadj es-Saltaneh je stále celkem známou historickou postavou.

Symbol dokonalosti a krásy

Oprostěte se od toho, co si o ní myslíte nyní a představte si, že žijete v minulosti. To byla tato žena symbolem dokonalosti a krásy. Podle dochovaných informací měla téměř 150 nápadníků z řad vysoké šlechty. Tedy velmi vážených a vysoce postavených mužů. Řadu z nich odmítla a nutno dodat, že 13 z nich kvůli tomu dokonce spáchalo sebevraždu. Takto významná Zahra Khanom Tadj es-Saltaneh byla.

Žena, která nechtěla dodržovat pravidla

Není jisté, zda byla princezna Zahra Khanom Tadj es-Saltaneh ideálem jenom proto, jak vypadala, nebo zda to bylo i proto, jaká byla. Íránská kultura měla svá pravidla, ale ona je příliš dodržovat nechtěla. Stavěla se často proti nim a dělala si věci po svém. I proto byla považována za velmi moderní a pokrokovou ženu. I to byl možná důvod takového zájmu. A co říkáte vy, chtěli byste, aby byla tato žena celý život po vašem boku, nebo souhlasíte s ostatními, že krásná skutečně není?