Jablečný ocet a jeho pozitivní účinky na člověka. Pro maximální účinnost by se měl pít i mazat na kůži

Jablečný ocet je běžně užíván v kuchyni, hlavně pro dochucování jídel, kterým dodá zajímavou kyselost i novou chuť. Nejde však o jeho jediné použití. Jde o tekutinu, která dokáže také zaujmout svým vlivem na lidském zdraví. Co dokáže, když budete jablečný ocet pít a mazat si ho na tělo?

Snižuje pálení žáhy

I když je to ocet, a tedy kyselá tekutina, dokáže vám pomoci při pálení žáhy. Stačí když trochu jablečného octu smícháte s vodou a tu následně vypijete. Už během pár chvil docílíte toho, že se pálení žáhy výrazně uklidní a bolesti budou pryč.

Eliminuje výskyt plísní

Plísně se mohou objevovat nejenom na povrchu těla, tak i uvnitř. Mnohá plísňová onemocnění tak dokáže jablečný ocet nejenom zastavit, ale dokonce dokáže působit jako přírodní preventivní lék. Důvodem je složí a celková kyselost octa, což se pozitivně podepisuje na tom, že umí dobře ničit řadu bakterií.

Pomáhá při bodnutí hmyzem

Pokud vás bodne vosa, nebo třeba komár. Dokáže dát jablečný ocet první pomoc. V tomto případě ho samozřejmě nepijete. Můžete ho nakapat přímo na daný štípanec, nebo do něho namočte odličovací tampon a ten si na postižené místo ponořte. Zmírníte bolest, zarudnutí, ale také svědivost.

Snižuje krevní tlak

Pokud ho v nápojích, nebo v jídlech užíváte pravidelně, pozitivně se to podepisuje také na tom, že tento druh octu umí snižovat krevní tlak. Mimo jiné také proto, že pomáhá celkově rozšiřovat cévy, čímž zlepšuje průtok krve a tlak logicky ve větším prostoru klesá.

Prospívá kráse

Nač kupovat drahé krémy, když může pomoci jablečný ocet. Dokáže pleť nejenom zpevňovat, ale dokáže si poradit třeba i s akné, ale i s řadou dalších kožních problémů. Stačí na kůži rozetřít směs, kde bude 25 procent jablečného octu a 75 procent čisté vody.

Pomáhá proti lupům

Nejlépe, když ho použijete čistý a neředěný. A to tak, že ho vmasírujete do vašich vlasů, na pokožku hlavy. Potom opláchněte a následně umyjte hlavu šamponem tak, jak jste zvyklí. Po několika dnech budou lupy.